مجتبی حسین پور دبیر کمیته مردمی خاتم الاوصیا از تشکیل ۱۱ ستاد اصلی مردم ایران در شهرستان های استان خبر داد.

 مجتبی حسین پور در دومین روز نشست‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی به مناسبت دهه فجر گفت: مأموریت اصلی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی رصد و شناسایی، آموزش و توانمند سازی گروه‌های مردمی در عرصه‌های مختلف برای کنشگری در حوزه‌های انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این که بعد از رهبری انقلاب، مردم نقش اساسی در پیروزی انقلاب داشته‌اند، افزود: به دلایلی بعد از انقلاب، حرکت‌های مردمی توسط بعضی از انقلابیون کم رنگ شده است.

به گفته وی با تاکیدمقام معظم رهبری بر حرکت‌های خودجوش، از دهه ۹۰ شاهد حرکت مضاعف گروه‌های مردمی در راستای گام دوم انقلاب اسلامی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در ترسیم افق جمهوری اسلامی، خواستار فراهم شدن مقدمات ظهور امام زمان (عج) با ایجاد تمدن اسلامی شده‌اند که لازمه آن حرکت عمومی مردم در این مسیر است.

دبیر کمیته مردمی خاتم‌الاوصیا ی خراسان جنوبی با اشاره به این که این موضوع تنها با انجام حرکت‌های خود جوش مردمی محقق می‌شود، خاطرنشان کرد: جبهه مردمی دنبال آن است که در کنار حرکت‌های جمعی از حرکت‌های خود جوش مردمی غفلت نشود.

حسین پور تاکید کرد: اگر قرار است در گام دوم انقلاب نسل جوان وارد عرصه شوند، زمینه سازی آن از این طریق امکانپذیر است.

وی با اعلام این که در ۱۸ ماه گذشته برنامه‌های مختلفی را در استان اجرا کرده‌ایم، تصریح کرد: در دهه فجر با توجه به این که در آستانه انتخابات قرار داریم، ۱۱ ستاد اصلی مردم ایران در شهرستان‌های خراسان جنوبی تشکیل می‌شود و علاوه بر این در محلاتی هم که ظرفیت لازم وجود داشته باشد، ستادهای ذیل ستادهای اصلی در هر شهرستان تشکیل خواهند شد.

به گفته وی در قالب این ستادها دستاوردهای انقلاب برای گروه‌های مختلف مردم بیان خواهد شد و مردم تشویق به حضور در انتخابات می‌شوند.

وی یادآور شد: در حوزه‌های دانش آموزی و دانشجویی هم برای انجام مأموریت‌های ویژه برنامه‌ریزی شده است و راهبرد اصلی ما جذب قشر خاکستری است.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور