مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته دولت امسال ۹۳ گروه جهادی در قالب ۹۰۶ نفر برای اعزام به مناطق کم‌برخوردار و محروم استان فعال شدند.

 مهدی هنری ر در نشست خبری دستگاه‌های اجرایی استان که همزمان با هفته دولت به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های امسال فعال شدن گروه‌های جهادی تخصصی است که از ابتدای امسال آمار این گروه ها ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: در همین راستا ۱۵۱ گروه جهادی تخصصی با همکاری دستگاه‌های اجرایی در استان راه‌اندازی شده که ایام هفته دولت فعال هستند.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: از ۱۳ تا ۳۱ شهریور به مناسبت سالگرد نخستین اردوی جهادی در زلزله فردوس با حضور مقام معظم رهبری، طرح «جهاد مقدس تا دفاع مقدس » برنامه‌ریزی شده و اختتامیه نیز در پایان طرح با حضور ۲ هزار نفر از جهادگران برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: بخشی از دستگاه‌های اجرایی از ۲ سال قبل در بحث گروه‌های جهادی تخصصی ورود کرده‌اند از قبیل آموزش‌ فنی و حرفه‌ای، دامپزشکی و سایر که در مناطق محروم حضور یافته و به ارایه خدمات مشغول هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند هم گفت:حدود ۱۲ نشست‌های علمی از سال گذشته در دانشگاه بیرجند برگزار شد که محوریت آن چالش های حوزه زنان، بازخوانی حقوق شهروندی در نهج‌البلاغه، قنوات و سیاست و روابط بین‌الملل بوده است.

حسین فرزانه پور عنوان کرد: با برگزاری کارگاه مشاوره پیش از ازدواج و جوانی جمعیت حدود ۴۰ برنامه مهارتی مدیریت شد.

وی با اشاره به برنامه‌های اردویی برای دانشجویان گفت: سفر زیارتی اربعین و عتبات عالیات از مهمترین اردوها بوده که مورد استقبال دانشجویان نیز واقع شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند یادآور شد: امسال سه اتوبوس از دانشجویان و اعضای هیات علمی به اربعین اعزام شده که اکنون به مرز رسیده‌اند.

وی گفت: همچنین اردوهای راهیان پیشرفت از مراکز علمی و صنعتی برگزار می شود تا دستاوردهای نظام به خصوص دولت سیزدهم تبیین شود.

فرزانه‌پور اظهار کرد: اردوهای جهادی تحت عنوان عهد خدمت چهار نیز همه ساله برای دانشجویان برگزار می شود تا با حضور در روستاهای محروم خدمت‌رسانی کنند.

وی گفت: کرسی های آزاداندیشی نیز در برقراری آرامش بین دانشجویان به خصوص زمان اغتشاشات موثر واقع شده که دانشگاه بیرجند با برگزاری ۲۰ کرسی آزاد اندیشی در سال گذشته توانسته رتبه هفتم را بین دانشگاه های کشور کسب کند.

وی با بیان اینکه دومین دوره حامیم برگزار و ۲۰۰ دانشجو از دانشگاه بیرجند شرکت کردند افزود: رویکرد این جشنواره تبیینی بوده و روشنگری از مهمترین مباحث مطرح شده در دوره‌های آن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بیرجند با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو نیز اظهار کرد: دانشگاه به عنوان مرکز فرهنگ و تمدن ساز تمام تلاش خود را در راستای مشارکت حداکثری جامعه دانشگاهی به کار گرفته و سعی می‌کنیم با دعوت از سخنرانان بی طرف زمینه برگزاری انتخابات عادلانه فراهم شود.