فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی از فعالیت گروه‌های جهادی در محلات محروم شهر بیرجند مرکز استان خبر داد و گفت: کار نیکوکاری و جهادی انگیزه و دستور الهی است.

سردار علی قاسمی روز جمعه در اختتامیه رزمایش گروه‌های جهادی شهرستان بیرجند برای کمک به محرومان افزود: یکی از مناطق محروم اما دارای مردم انقلابی و ولایتمدار شهر بیرجند اهالی موسی بن جعفر (ع)، جوادیه و شمال شهر هستند که گروه‌های جهادی، خدمات‌رسانی به این مردم را وظیفه خود می‌دانند.

وی گفت: گروه‌های جهادی که طی دهه فجر برگزار شده، یک روزه و در بخش‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، خدمات‌رسانی و بهداشت و درمان بوده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: هر گروه جهادی به نام یک شهید نامگذاری شده و امروز به مناسبت گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی مراسم اختتامیه گروه‌های جهادی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: گروه‌های جهادی در اکثر روزهای تعطیل برای خدمت به محرومان اقدام می‌کنند و این یک سنت حسنه‌ است که سال‌های سال احیا شده است.

وی افزود: در حال حاضر که روز تعطیل است گروه‌های جهادی آمدند تا خدمتی به خانواده‌های محرومان سطح شهر بیرجند داشته باشند.

سردار قاسمی بیان کرد: برنامه‌ای که سپاه ناحیه بیرجند در نظر گرفته مرمت ۴۰ واحد مسکونی برای محرومان است و این کار از ابتدای دهه فجر آغاز شد.

وی گفت: امروز که اختتامیه گروه‌های جهادی است شاهد حضور ۱۷ گروه جهادی شهرستان بیرجند برای اتمام کار هستیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: هدف از برگزاری این رزمایش و گروه‌های جهادی، دادن روحیه و انگیزه به بسیجیان و هدف بعدی کمک به محرومان و مستضعفان است.