🔹معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نماد تفکر جمهوری اسلامی ایران است.
فرهاد فلاح در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی، خاطر نشان کرد: شهید بهشتی و مقام معظم رهبری بعد از پیروزی انقلاب کانون را حفظ کردند و رهبری هم اجرای ۲۶ راهبرد را از کانون خواستار شده اند.
🔹وی تصریح کرد: تداوم فعالیت های کانون بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نشانگر اهمیت این مجموعه در شکل گیری یک جریان فکری در کودکان است.
🔹به گفته وی؛ کانون به دنبال ایجاد زمینه های فکری و شناختی در بچه هاست تا خروجی آن در سال های آینده در اداره جامعه تأثیر گذار باشد.
🔹معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور افزود: کانون در سبد خود قشر خاکستری را هم دارد و اگر آنها را از دست بدهیم این قشر وارد لایه های زیر زمینی خواهند شد.
🔹فلاح تصریح کرد: در کانون مبنای کار ما مربی نیست بلکه بر اساس نیاز کودک فعالیت های مورد نظر در تعامل با کودک انجام می شود.
🔹به گفته وی؛ مربیان کانون توانمندی های بسیاری دارند و بیش از هزار قرارگاه در حوزه کودک و نوجوان در کشور است و بیش از ۱۰ میلیون کتاب هم در مراکز کانون در سطح کشور وجود دارد .
🔹وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی ۱۶ کانون سیار داریم، خاطرنشان کرد: این در حالی است که برای راه اندازی اولین کانون سیار در تهران به تازگی اقدام کرده ایم و بیشترین تعداد کانون های سیار در خراسان جنوبی است.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با اشاره به اینکه مربیان کانون آمادگی لازم را برای آموزش به جوانان هم دارند ، گفت: اجرای طرح کانون و مدرسه و باشگاه قاف با هدف شناسایی استعدادهای ادبی استان ها و فراهم کردن زمینه آموزش به آنها از جمله اقدامات انجام شده در کانون است.
🔹به گفته وی؛ سال آینده هم فعالیت باشگاه سیمرغ آغاز می شود و برای ورود به حوزه فناوری برنامه ریزی های لازم انجام شده است .
🔹فلاح متذکر شد: چندی پیش رویداد عصر آسمانی برای اولین بار در کانون اجرا شد و اعضای کانون توانستند زنده با فضانوردان چینی ارتباط برقرار کنند.
🔹 وی با بیان اینکه درصدد اجرای سند هوا فضا در کانون هستیم، افزود: هدف از اجرای این سند این است که کودکان درک مناسبی از علوم مختلف داشته باشند و برای برگزاری کلاس های نانو و هوش مصنوعی در کانون هم برنامه ریزی شده است.
🔹به گفته وی؛ زیرساخت خوبی در حوزه کانون در خراسان جنوبی وجود دارد اما باید مسئولان به کانون نگاهی راهبردی داشته باشند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور