معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از فروش پنج هزار و ۸۲۶ جلد کتاب در طرح تابستانه ۱۴۰۰ استان خبر داد.

محمود رمضانی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ از ۹ تا ۱۵ مرداد برگزار شد و در مدت زمان این طرح مردم استان، بالغ بر ۲ میلیارد و ۸۲۲ میلیون ریال کتاب خریداری کردند.

وی به مشارکت ۱۵ کتابفروشی استان در طرح تابستانه ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: ۱۱ کتابفروشی در مرکز استان و چهار کتابفروشی در شهرستان‌ها فعال بودند.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان به اینکه سقف مجاز خرید برای هر خریدار از ۲۰۰ هزار تومان در طرح‌های پیشین به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در «تابستانه کتاب ۱۴۰۰» افزایش پیدا کرده بود، گفت: با توجه به گرانی کاغذ و وضع اقتصادی مردم، این طرح‌ها فرصت مناسبی برای علاقه‌مندان به کتاب است تا بتوانند نیازمندی‌های خود در حوزه کتاب و کتابخوانی را تامین کنند.

رمضانی از افزایش استقبال مردم از این طرح نسبت به طرح بهارانه با فروش ۲ میلیارد و ۲۶ میلیون ریال خبر داد و افزود: استقبال بالای مردم استان از طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله طرح تابستانه، نشان از فرهنگ دوستی و فرهنگ‌پروری مردم خراسان جنوبی دارد.

وی بیان کرد: امیدواریم در طرح‌های حمایتی آینده نیز میزبانان خوبی برای این شور و نشاط فرهنگی باشیم و در راستای رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی بیش از پیش گام برداریم.