فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: کارنامه رسانه‌ها و بسیج رسانه خراسان جنوبی، کارنامه خوب و درخشان است و آمار رسانه‌ها و تیراژ آنها نشان از علاقه مردم استان به مسایل فرهنگی و حوزه رسانه دارد.

سردار علی قاسمی در آیین تکریم و معارفه مسوول سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی و رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر افزود: شاید برخی استان‌های پرجمعیت مراکز رسانه‌ای آنها کمتر از خراسان جنوبی باشد.

وی بیان کرد: انتظاری که از بسیج رسانه و رسانه‌ها می‌رود، ترویج تفکر دلنشین بسیجی است که پیاده کردن ارزش‌ها، توصیه و مطالبه‌گری در این زمینه مورد انتظار است و در این زمینه کارهای خوبی هم انجام شده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بسیج رسانه در مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید زمینه‌ساز همراهی و همدلی جامعه باشد همچنین ترویج تفکر و اندیشه انقلابی، مطالبه‌گری و واگویی مشکلات مردم از بسیج رسانه انتظار می‌رود.

وی افزود: کارهای ارزشمندی توسط بسیج رسانه استان انجام شده و خانه مطبوعات هم پشتیبانی لازم را انجام داده است که جای تشکر دارد.

سردار قاسمی اظهار داشت: با گسترش فضای مجازی و سایبری، گردان‌های سایبر بسیج شکل و توسعه گرفت و کارها سنگین شد به همین دلیل مجموعه مرکز فضای مجازی و بسیج رسانه از هم مستقل شدند.

وی راه‌اندازی گروه جهادی رسانه‌ای شهید محمدرضا فرهادی و مرکز نیکوکاری رسانه‌ یاران خراسان جنوبی را از خلاقیت‌های بسیار موثر در عرصه رسانه استان ذکر کرد و گفت: در زمینه برگزاری کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی هم رسانه‌های استان پای کار بودند و نقش موثری در ترویج فرهنگ و ایثار شهادت داشتند که اقدامات آنان جای تقدیر دارد.

مسوول سابق بسیج رسانه خراسان جنوبی هم از برگزاری پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سال جاری خبر داد و گفت: امروز در آستانه هفته دفاع مقدس رونمایی از پوستر جشنواره را خواهیم داشت.

سجاد رضایی با بیان اینکه از ابتدای هفته دفاع مقدس کار جمع‌آوری آثار خبرنگاران انجام می‌شود اضافه کرد: دریافت آثار تا ۳۰ آذر ماه ادامه خواهد داشت و آثار برگزیده استانی به جشنواره کشوری ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: در چهار سال گذشته این جشنواره به صورت مداوم برگزار شده و سال گذشته ۵۰۰ اثر از فعالان رسانه‌ای، فعالان مجازی و خبرنگاران دریافت شد.

رضایی ادامه داد: سال گذشته سامانه فنی برای جمع‌آوری آثار این جشنواره در بستر فضای مجازی راه‌اندازی شد.

وی گفت: فعالیت در عرصه رسانه و فضای مجازی در حوزه اقتصاد هیچ آورده‌ای ندارد و بسیار هزینه‌بر است، اما قوانین دست و پا گیر و نگاه‌های سلبی کار در جبهه رسانه و قلم‌زنی در این عرصه را سخت می‌کند.

مسوول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌ جنوبی افزود: امیدواریم با رویکرد دولت سیزدهم به اهمیت فرهنگ و حوزه رسانه این نقیصه هم برطرف شود و زحمات فعالان عرصه مجازی بهتر از قبل دیده و به آن پرداخته شود تا مشکلات آنان رفع شود.

رضایی برگزاری ۴۰۰ جلسه هیات اندیشه‌ورزی، جلسه تقدیر از خبرنگاران، جشنواره‌های ورزشی، چهار جشنواره رسانه‌ای ابوذر، حمایت از تولیدات انقلابی رسانه‌ها، حمایت قضایی از رسانه‌ها، جمع آوری کمک‌های مردمی در مرکز نیکوکاری رسانه یاران را از مهمترین اقدامات مجموعه بسیج رسانه در هشت سال گذشته ذکر کرد.

وی عنوان کرد: تعامل خوبی بین رسانه‌های استان در راستای حل مشکلات و پیشرفت و توسعه استان وجود دارد که نشان دهنده همت و تلاش مدیران رسانه و خبرنگاران است.

رضایی گفت: از سال ۹۷ در حوزه فضای مجازی برنامه‌های گسترده‌ای داشتیم و امروز در سطح پایگاه‌های بسیج هم برنامه‌های ماموریتی در زمینه فضای مجازی داریم.

در این آیین از خدمات هشت ساله “سجاد رضایی” تقدیر و “محمدرضا صادق” که قبل از این مسوول بسیج مداحان خراسان جنوبی بود به عنوان مسوول سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی معرفی شد.

همچنین از پوستر پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با حضور خواهر شهید محمدرضا فرهادی و فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی رونمایی شد.