معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: فرمانداران هرچه سریع‌تر نسبت به جذب سهمیه مسکن تخصیصی به شهرستان‌ها اقدام کنند.

محمد فرهادی روز دوشنبه در نشست شورای راهبری تامین مسکن استان افزود: چنانچه فرمانداران نسبت به جذب سهمیه مسکن تخصیصی به شهرستان اقدام نکنند، به جهت از بین نرفتن سهمیه کلی استان ناچاریم در این روزهای پایانی فرصت تعیین شده، سهمیه‌ها را بین شهرستان‌ها جابه‌جا کنیم.

وی اظهار داشت: اطلاع‌رسانی درست می‌تواند راهکاری برای ترغیب مردم و استفاده از این فرصت باشد.

معاون استاندار خراسان جنوبی از همکاری مطلوب نظام بانکی استان در ساخت و سازهای شهری و روستایی تقدیر کرد و گفت: اتفاق خوب و ارزشمند در زمینه مسکن، مرهون تلاش همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط و به ویژه بانک‌های استان است.

وی با اشاره به اینکه اعطای مبلغ ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم در گرو انعقاد قراردادهای بانکی است، از مدیریت بانک‌های استان خواست در زمینه انعقاد قراردادها تا پایان سال توجه ویژه داشته باشند تا سهمیه استان از بین نرود.

فرهادی به وضعیت ارائه تسهیلات بانک رفاه استان اشاره کرد و گفت: لازم است بانک رفاه در انعقاد قراردادها سرعت عمل بیشتری داشته باشد تا به عملکرد مابقی بانک‌ها در این زمینه برسد.

در این نشست درخصوص رفع موانع موجود و راهکارهای شتاب‌بخشی به روند اجرای کار بحث و رایزنی شد.