سید علی زمزم معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی  گفت موسسه فرهنگی و هنری شکوه باران اندیشه خاوران با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برنامه نقش همای را با حضور دکتر مرتضی گودرزی دیباج برگزار می‌کند.

این برنامه با اهداف تولید آثار فاخر و تاثیرگذاری هنری با الهام از سیره امامان معصوم با بررسی موردی زندگی حضرت علی(ع) و تلاش برای ارتقای پیوند دیداری جامعه با هنر ناب ایرانی اسلامی در بستر تعالیم علوی و توجه به زیبایی شناسی نقاشی مبتنی بر مفاهیم و معرفت علوی و بکارگیری هنر نقاشی به عنوان یکی از ابزارهای تاثیرگذار در توسعه فرهنگ دینی و علوی برگزار می‌شود.

این برنامه در موضوعات احادیث و روایات حضرت علی(ع)، روایت‌های معصومان در باره آن حضرت، فرمایشات پیامبر اسلام در مورد آن حضرت، سخنان و روایات امام علی(ع) و بازآفرینی واقعه غدیر و استفاده از اشعار، نثر و تک جمله‌های مرتبط با حضرت علی(ع) برگزار می‌شود.

شرکت در این فراخوان برای گروه‌های سنی بالای ۱۵ سال بوده و علاقمندان به شرکت در این فراخوان باید ۵ نمونه از آثار نقاشی خود را با موضوعات آزاد جهت ارزیابی و انتخاب افراد مستعد، با توجه به موضوع فراخوان حداکثر تا تاریخ ۱۴ خردادماه جاری به دبیرخانه ارسال کنند.

منتخبان در مرحله اول باید در کارگاه تولید آثار به مدت دو روز زیر نظر استاد آثار خود را تولید کنند. به پذیرفته شدگان در مرحله حضوری و راه یافتگان به نمایشگاه گواهی شرکت اعطا می‌شود‌.

به ۲۰ اثر تولیدی شرکت کنندگان پس از داوری مبلغ ۲۵ میلیون ریال اهدا می‌شود. مالکیت معنوی آثار تولیدی متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خواهد بود.

افراد برای ارسال آثار با موسسه فرهنگی هنری شکوه باران به شماره ۰۵۶۳۲۲۳۱۵۳۳  و یا شماره‌های ۰۹۱۵۸۶۴۶۷۰۱ و ۰۹۱۵۸۳۵۲۶۹۷ تماس حاصل کنند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور