بانک اقتصادنوین بیش از ۱۳۰درصد منابع خود را صرف اعطای تسهیلات به هم‌وطنان استان خراسان جنوبی کرده است که این رقم ۵۰درصد بیش از استانداردهای مقام ناظر است.
مرتضی عبدالله‌نژاد، رئیس منطقه شرق بانک اقتصادنوین با تاکید بر اینکه تسهیلات پرداختی در استان خراسان جنوبی بیش از استانداردهای بانکی بوده است، گفت: این بانک با داشتن دو شعبه در استان خراسان جنوبی (بیرجند و قائن) همواره تلاش کرده تا همگام با سیاست‌های کلان اقتصادی کشور و نیز توصیه‌های دولت خدمتگزار حرکت کند. برآیند این همگامی پرداخت بیش از ۱۳۰درصد منابع در قالب تسهیلات به هم‌وطنان ساکن در این استان است که ۵۰درصد بیش از ضوابط و استانداردهای بانکی است. همچنین این بانک تاکنون حدود ۱۲۰درصد منابع قرض‌الحسنه خود را در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، فرزندآوری، خوداشتغالی و… به واجدین شرایط در این استان پرداخت کرده که بخشی از این منابع از سایر استان‌ها تامین شده است؛ بااین‌حال با مساعدت هیئت‌مدیره بانک، پرداخت این تسهیلات در استان تداوم داشته و خواهد داشت.
او راهبرد اصلی بانک اقتصادنوین را هدایت نقدینگی به‌سوی تولید و حمایت از فعالان اقتصادی دانست و افزود: این بانک از کل تسهیلات اعطایی در استان خراسان جنوبی تنها حدود ۵درصد را به بخش‌های بازرگانی و خدمات و بیش از ۹۵درصد را به سایر بخش‌ها از جمله تولید و صنعت پرداخت کرده است. این ارقام نشان از حمایت ویژه این بانک از تولید به‌عنوان محوری‌ترین عامل رشد اقتصادی و افزایش اشتغال دارد که این سیاست راهبردی در سال «مهار تورم، رشد تولید» نیز ادامه خواهد داشت.
عبدالله‌نژاد در پایان با اشاره به اهمیت بحث مسئولیت اجتماعی در بانک اقتصادنوین در قبال همه هم‌وطنان به‌ویژه در مناطق کمتر برخوردار کشور گفت: در این راستا این بانک در سال ۱۳۹۶ یک مدرسه، ویژه «کودکان با نیازهای ویژه» در روستای حاجی‌آباد شهرستان زیرکوه واقع در استان خراسان جنوبی افتتاح کرده است.