نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: علل و ریشه‌های حوادث اخیر باید به صورت علمی بررسی و به مردم ارائه شود چراکه برخی در این حوادث فریب خوردند ولی برخی لیدر و رهبری جریان آشوب‌ها را داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی،  در دیدار با نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: با توجه به موضوعات دو ماه اخیر در کشور مباحث تبیینی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه استکبار از ۲۰۰ سال قبل تاکنون هیچگاه از دشمنی فروگذار نکرده است، بیان کرد: دشمن به دنبال سلطه جهانی است که کشورهای مستقل هیچگاه این مسئله را نمی‌پذیرند.

عبادی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب دشمنان ما مکرر تکرار می‌کنند که تا سه ماه یا شش ماه آینده جمهوری اسلامی ساقط می‌شود که هیچگاه تحقق نیافت، افزود: حتی قبل از انقلاب هر کشوری که می‌خواست استقلال داشته باشد با او برخورد می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌های بیگانه با دروغ ذهن جوانان ما را گمراه کرده‌اند، تصریح کرد: ما نیز باید این سوال را از خود بپرسیم در حوزه فرهنگی و اجتماعی و روشنگری چه طرحی برای جوانان و نوجوانان خودمان ارائه و اجرا کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام این آشوب‌ها از یک شبهه و دروغ شروع شد، تصریح کرد: اگر در مورد فوت مرحوم مهسا امینی تردید وجود داشتیم باید منظر نظر پزشکی قانونی و کارشناسان مربوطه باقی می‌ماندیم.

عبادی با بیان اینکه ابزار دشمن فساد، سرگرمی و دروغ است، یادآور شد: باید دید حوزه علمیه، آموزش و پرورش، دانشگاه و صدا و سیما چه طرح و برنامه‌ای برای پاسخ به سوالات و روشنگری دارند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور