🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: عزت و سربلندی ایران اسلامی، مدیون رهبری های حضرت امام خمینی (ره) است.
جواد قناعت  در ستاد استانی مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با توکل به خدا و به پشتوانه مردم ، در ایران نظامی بدون هیچ وابستگی به غرب و شرق را تشکیل داد.
🔹وی تصریح کرد: امروز کشور به برکت رهبری های امام راحل(ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و جانفشانی های شهدا و ایثارگران در اوج اقتدار قرار دارد.
🔹استاندار تأکید کرد: رهبر کبیر انقلاب، مشعل پر فروغ امت اسلامی است که هرگز خاموش نمی شود و همواره چراغ هدایت انسان های آزادیخواه بوده و خواهد بود.
🔹قناعت با اشاره به آثار بیانات حضرت امام(ره) و روشنگری هایی که در زمان حال به همراه دارد، بیان کرد: امام راحل(ره) به تمام آزادیخواهان جهان درس استکبار ستیزی، دین باوری، معنویت و اخلاق آموخت و اسلام واقعی را به مسلمانان آزاده معرفی کرد.
🔹وی با تأکید بر اینکه این تکلیف ماست که با تعامل و همکاری بین همه دستگاه های اجرایی در سالگرد امام(ره) کار بزرگی انجام دهیم، اظهار داشت: در مراسم ارتحال حضرت امام(ره) باید با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود سنگ تمام بگذاریم.
🔹به گفته وی؛ باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در برگزاری برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شرمنده امام (ره) و شهدا نشویم.
🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هم در این جلسه از سهمیه دو هزار نفری استان برای اعزام گروه های مختلف مردم به مراسم سی و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در تهران گفت و متذکر شد: در برنامه اعزام زائرین، اولویت با زائر اولی ها و جوانان و نوجوانان است.
🔹طالبی با اشاره به برنامه های فرهنگی پیش بینی شده برای مسیر حرکت زائران ، تأکید کرد: برنامه های دستگاه های اجرای استان در این مناسبت باید در شأن و جایگاه امام (ره) باشد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور