رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: طی نیمه نخست امسال مردم خراسان جنوبی مبلغ هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

موسی جوینده، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: مردم خراسان جنوبی با وجود مشکلات اقتصادی با کمک های خود برای برپایی موکب های اربعین در سایت شهر مقدس کاظیمن حماسه‌ای بزرگ خلق کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال در بحث برگزاری مراسم اربعین به لحاظ کمی و کیفی استثنایی بود و هیچ کسی باور نمی کرد در شهر کاظیمن ازدحام جمعیت را داشته باشیم، افزود: در خیابان صاحب الزمان شهر کاظمین همه امکانات مورد نیاز زائرین حسینی فراهم شد.

جوینده تصریح کرد: امسال به جهت گرمای هوا مشکلاتی بروز کرد که یکی مسئله تأمین آب بود که با ورود حرم امامین جوادین(ع) این مشکل برطرف شد و برای سال‌های آینده با اتصال به شاه لوله شهر بغداد این مشکلات وجود نخواهد داشت.

جوینده با بیان اینکه اجرای ۱۵ هزار مترمربع سایبان برای زائرین اربعین از دیگر اقدامات استثنایی خراسان جنوبی در سایت کاظمین بود، بیان کرد: پنج میلیون و ۳۳۷ هزار بسته میان وعده از کلوچه محلی، عناب و خشکبار و ۵۴۵ هزار قرص نان گرم پخت و توزیع شد.

وی با بیان اینکه در مدت استقرار در کاظمین یک میلیون و ۷۶۴ هزار پرس غذای گرم در سه وعده غذایی با کیفیت عالی طبخ و توزیع شد، افزود: در ایام اربعین ۱۴۲ کامیون و تریلی بار موکب های خراسان جنوبی و استان های دیگر را به کشور عراق منتقل کردند که با همت رانندگان هزینه حمل صرفه جویی شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی به ساخت صحن حضرت امام محمد باقر(ع) در کاظمین اشاره و اظهار کرد: ۶ استان معین شامل خراسان جنوبی، خراسان جنوبی رضوی، خراسان شمالی، قم، فارس، اصفهان برای اجرای پروژه انتخاب شده اند که دبیرخانه آن در این استان مستقر است.

جوینده با اشاره به تعهد ۱۳ میلیارد تومانی سه ساله استان برای ساخت حضرت امام محمد باقر(ع)، تصریح کرد: با همت مردم خیر استان در نیمه نخست امسال هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از تعهد خراسان جنوبی برای ساخت صحن امام باقر(ع) در حرم کاظمین محقق شده است.

وی از همکاری همه مردم و مسئولان استان خراسان جنوبی برای تأمین اقلام مورد نیاز زائرین اربعین حسینی در شهر کاظمین قدردانی کرد و یادآور شد: امسال اجرای لوله کشی آب فاضلاب در سایت استقرار موکب های خراسان جنوبی کاری ارزشمند در بحث مسائل بهداشتی بود.

جوینده از برگزاری مراسم «نشان محبت» با حضور هنرمندان و ورزشکاران برای جمع آوری نذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات در هشتم آذرماه امسال در استان خبر داد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال سرانه جمع آوری نذورات بازسازی عتاب مقدسه در استان برای هر نفر هفت هزار و ۵۰۰ هزار تومان برآورد شد، خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تأمین منابع نقدی از کمک های مردم و سایر منابع انجام شد که بسیار قابل توجه است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور