استاندار خراسان جنوبی عملیاتی شدن طرح انتقال آب به استان را از اقدامات شاخص یک سال اخیر عنوان کرد و گفت: احداث خط چهار انتقال از دریای عمان به خراسان جنوبی در سال جاری شروع شد و در مرحله مسیریابی است.

 در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب خراسان جنوبی مقیم قم گفت: شرکت تامین آب صنایع و معادن (ایمواسکو) بین نهبندان و بیرجند در حال فعالیت است و ضمن مسیریابی برخی اراضی را تملک می‌کند.

وی افزود: ما در کمیت و کیفیت اطلاع‌رسانی ضعف جدی داریم و همان مقدار کم اطلاع‌رسانی هم به‌روز و متناسب با سلیقه مخاطب نیست.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سفرهای شهرستانی استاندار پشتوانه کارشناسی دارد گفت: سفری انجام نمی‌شود مگر اینکه قبل از آن جلسات کارشناسی مختلف برگزار شود و در سفرهای مختلف به خصوص شهرستانی قول‌های ما قابل اجرا است چرا که قبل از آن برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقق اعتباری مصوبات انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تا پایان فروردین سال آینده بین ۵۰ تا ۷۰ درصد تخصیص اعتبارات استان را خواهیم داشت و تاکنون مبلغ اعتباری خوبی به استان تزریق شده است.

قناعت از سفر آتی خود به قم خبر داد و افزود: در جمع طلاب حضور می‌یابیم و این سفر همراه با برنامه‌ریزی‌های کارشناسی خواهد بود و قبل از آن هماهنگی‌ها لازم انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت جهاد تبیین گفت: بمباران اطلاعاتی جریان نفوذ دشمن گریبانگیر خیلی از افراد جامعه شده و هدف دشمنان تزریق ناامیدی در جامعه است که باید بیش از گذشته نیروهای انقلابی در زمینه جهاد تبیین ورود پیدا کنند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور