طرح آبرسانی پایدار به سه روستای شهرستان مرزی درمیان همزمان با پنجمین روز هفته دولت با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.

فرماندار درمیان روز شنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: چهار میلیارد و ۱۹۱ میلیون تومان برای اجرا و تکمیل آبرسانی به این روستاها هزینه شده است.

حسینعلی بخشی افزود: طرح آبرسانی به روستای سرخنگ امروز به نمایندگی از روستاهای آویشک و سیرجان به بهره‌برداری رسید و بیش از ۵۰۰ نفر از آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

وی بیان کرد: گازرسانی به روستای محمدآباد علیات نیز به نمایندگی از طرح گازرسانی به پنج روستا و هفت واحد صنعتی با مجموع اعتبار پنج میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار درمیان گفت: همچنین ساختمان عملیاتی اداره گاز شهرستان درمیان با اعتبار ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از طرح‌هایی است که همزمان با پنجمین روز هفته دولت در این شهرستان افتتاح شد.

وی از افتتاح نگارخانه شهر اسدیه با زیربنای ۳۰۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان با مشارکت بنیاد علوی خبر داد و گفت: آسفالت معابر روستای نوزاد به حجم  ۱۰ هزار متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با مشارکت بنیاد علوی و دهیاری این روستا نیز افتتاح شد.

بخشی افتتاح آسفالت راه روستایی محمدیه – مهدی‌آباد با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و سنگفرش معابر روستای سرخنگ بخش قهستان با اعتبار ۴۰ میلیون تومان را از دیگر پروژه‌های افتتاحی پنجمین روز هفته دوت در شهرستان درمیان ذکر کرد که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.

شهر اسدیه مرکز درمیان در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند قرار دارد.