#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تبلیغ و آگاهی دادن به مردم در اجرای طرح‌های مختلف دولت بسیار کارساز است و نیازمند پشتوانه تبلیغی قوی است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعیلرضا عبادی روز یکشنبه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: اقدامات سنگینی که دولت سیزدهم داشت ایجاب می‌کرد که از جهت زمینه‌سازی مختلف چه انتصاب، برنامه‌های تبلیغاتی و زیرساخت‌های اقتصادی تکمیل شود و روی بنای اینها این اقدامات انجام شود، اما صداقت و ایمان از روی همه اینها عبور کرد، حتی خودی‌ها بیش و پیش زمینه‌های نیروی انسانی را باید فراهم می‌کردند و نکردند.

وی اظهار داشت: آیت الله رییسی با ایمان و تصمیمی که داشت با جرات طرح مردمی‌سازی و اجرای عادلانه یارانه‌ها را اجرا کرد که اهل سیاست می‌گویند مثل دولت‌های گذشته می‌توانست این طرح را اجرا نکند و یا به آخر دولت موکول کند، اما با صداقت و توکل به خدا دست به اقدامات گوناگون در زوایای مختلف زد و خودش هم در هفته حتی یک روز استراحت ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: برنامه‌های تبلیغاتی برای کارشکنی، تحریک مردم و جلوه دادن معکوس به میدان آمد و خم به ابرو نیاورد و کارش را انجام داد و ادامه می‌دهد و خود این صداقت، باور مردم را استوار می‌کند و تیر دشمنان به سنگ می‌خورد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه مسائل تبلیغاتی تریبون خاص خودش را دارد و تاثیرگذاری روی افکار عمومی منحصر به تربیون تبلیغاتی اصطلاحی نیست، اضافه کرد: آگاهی دادن به مردم خودش کارساز است و مردم ایران و مردم جهان امروز متوجه شدند که مشکل کار جهان کجاست لذا ملت‌های خود کشورهای غربی حکام خود را برنمی‌تابند و متخصصین فن در خود آمریکا و دولتمردان سیاسی این کشور هم بحث تجزیه آمریکا و فروپاشی آنرا مطرح می‌کنند.

وی گفت: شما مشاهد می‌کنید که یک سرود به عنوان “سلام فرمانده” در چه مدتی کوتاهی از شرق تا غرب و همه جهان را درنوردیده است، اینها علامت این است که ملت‌ها سوپربنزین و آماده اشتعال هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تاکید کرد: باید تبلیغات صحیح انجام شود یعنی هم محتوا و هم انگیزه در تبلیغات منعکس شود و در این راستا به صورت جمعی باید تصمیم‌گیری شود، دولتمردانی که مطلع هستند و به صورت طبقه‌بندی، دسته‌بندی و با زمان شناسی و اولویت شناسی اطلاعاتی را به دست مردم دهند و در این راستا مساجد، سازمان تبلیغات و پایگاه‌های نماز جمعه مطلب مناسب و همسو را در یک فضای آماده منعکس کنند و این نیاز به تصمیم جمعی دارند.

وی ادامه داد: رادیو، تلویزیون، صدا و سیما یک زمان مناسبی و رسانه‌های مکتوب در یک صفحه خاصی و با یک نظمی مطالب لازم را منتشر کنند و آنچه به نفع منافع ملی است، روزنامه‌ها و رسانه‌ها انجام دهند و مسائل ملی را فدای مسائل شخصی نکنند.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اگر اطلاع‌رسانی لازم را در اختیار مردم قرار دهیم، مردم ما امروز بسیار شرایط خوبی دارند اما اطلاع‌رسانی کم است، یا نامنظم است و یا اولویت و تناسب ندارد و باید مردم را در این جهت کمک کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: مردم ایران به خصوص مردم خراسان جنوبی در شرایط سخت اقتصادی و کرونایی و محدودیت‌های خاص کم نگذاشته‌اند، مردم را تنها نگذاریم و باید یک برنامه اطلاع‌رسانی تعریف شده باشد تا مردم بدانند به کجا مراجعه کنند و مردم به‌خصوص جوانان بین خبر رسمی که از مسوولان می‌شنوند با خبری که از بی بی سی می‌شنوند، فرق بگذارند.

وی افزود: جوان و نوجوانی که می‌بینید با چه کیفیتی در صحنه هستند را نباید تنها بگذاریم و آن را به دشمن بسپاریم، برنامه “سلام فرمانده” را دیدید در بیرجند با چه کیفیتی اجرا شد و خود خواننده این سرود فرمود که از حدود ۲۷۰ اجرای که داشتم، کیفیت خراسان جنوبی منحصربفرد است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: خواننده این سرود همچنین گفت که روز گذشته در مسجد جمکران برنامه داشتیم که به دلیل شرایط خاص مکانی حالت معنوی به ما دست داد و همان حالت معنوی در بیرجند هم به ما دست داد که از کنار این مسائل نباید ساده بگذریم.

وی با تاکید بر اینکه امروز خیلی فرصت طلایی داریم و عین حال یا دست‌ها کم‌توان و یا ناتوان هستند و یا مشکلی دیگری دارند که هنوز بعد از یک سال انتصابات انجام  نشده است، اضافه کرد: آیت الله رییسی معطل هیچکس نماند و کارش را دنبال می‌کند و خود اخلاص و شجاعتش برای کل مردم به خصوص جوانان و نوجوان خیلی جاذبه دارد، منتها این برنامه‌ها یک پشتوانه حساب شده تبلیغ به معنی صحیح می‌خواهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: دولت انقلابی و مردمی آیت الله رییسی که بر روی کار آمده، مشکلات زیادی به ارث رسیده، آنچه از دشمن و دوستان می‌رسد وآنچه از نادان‌ها می‌رسد، اینجا ایمان قوی می‌خواهد که مشکلات به ارث مانده از یک طرف، مدیریت وضع فعلی یک طرف و متناسب هر روز کارهای جدیدی در کشور، منطقه و سطح بین الملل در حال اجراست که دشمنان بیرونی به صورت فنی برای ضربه زدن کار می‌کند و نادان‌ها به آنها اضافه می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ضمن گرامیداشت شهادت مظلومانه آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، افزود: آنچه به عنوان حقوق بشر آمریکایی شمرده می‌شود که  برای اینکه مانع از رشد جوامع بشری شوند، از هرجا صدای آزادی بلند می‌شود یا ندای استقلال بلند می‌شود، بی‌رحمانه از تمام گزینه‌ها از بین بردن انسان‌های خوب استفاده می‌کنند.

وی عنوان کرد: حمایت از اشرار در نسخه ننگین حقوق بشر آمریکایی وجود دارد، البته آمریکایی اسمش است بلکه اروپاییان هستند و خود مردم بومی آمریکا در دوران سلطه اروپاییان بر قاره آمریکا در امان نبودند، حدود ۷۰۰ میلیون از آنها قتل و عام شدند و ایالت متحده بر روی قبر آنها ساخته شده‌ است و جنایت آنان همچنان دارند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به ظلم و ستم اروپایی‌ها و ظلم و ستمی که به نوع بشر دارند، اضافه کرد: اینکه با انواع و اقسام بهانه‌ها جنگ تحمیل می‌کنند، مردم را درگیر مواد مخدر، فحشا و منکرات می‌کنند که آفاتی برای بشر است و اسمش هم حقوق بشر آمریکایی است.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی در این چهل و اندی سال گذشته در کشور و جهان چه کردند و برنامه‌های آنان قبل از انقلاب هم همین بوده و بدتر از این هم بوده است، گفت: متاسفانه در طول این مدت به جای اینکه سیاست‌هایی همراه با نظام تعقیب شود و هر دولتی که بر روی کار بیایید آن را تکمیل کند، متاسفانه دولت‌های مختلف بر روی کار آمدند که حزبی و سلیقه‌ای عمل کردند و برخی هم دیگر با عنوان انقلاب‌های رنگین از این هم گذرانده‌اند و تمام بدبختی‌ها مال همین‌ها است.