معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: ضرورت رعایت اصول پدافند غیر عامل برای مدیران هنوز نهادینه نشده است.

 سید محمد رضا طالبی در شورای پدافند غیر عامل استان بیان داشت: بر اساس قانون تشکیل ستاد پدافند غیر عامل کشور استنکاف از ضوابط پدافند غیر عامل جرم است.

وی افزود: در مواردی دیده می‌شود که
بعضی می‌گویند که چه ضرورتی دارد که فلان کار را انجام دهیم که باید این افراد بدانند که در هر شرایطی ممکن است به دلیل عدم انجام کار مورد نظر مشکلی به وجود آید.

وی با اشاره به این که ضرورت رعایت اصول پدافندی در زمان بحران مشخص می‌شود، گفت: بنا بر این در هر زمانی باید آمادگی لازم را داشته باشیم تا در صورت ایجاد بحران، شرایط را به خوبی بتوانیم مدیریت کنیم.

معاون استاندار ادامه داد: ضرورت رعایت اصول پدافند غیر عامل هنوز برای مدیران نهادینه نشده است به همین دلیل افرادی به عنوان رابط در این خصوص معرفی شده‌اند که در هیچ جای دیگری کارایی ندارند.

طالبی خاطر نشان کرد: تا یک ماه آینده در زمینه معرفی افراد مورد نظر به عنوان رابط پدافند غیر عامل باید تجدید نظر شود.

به گفته وی سال ۱۴۰۱ به دلیل مشکل گاز، خیلی از نانوایی‌ها از مشعل دو گانه استفاده کردند و به فرمانداری‌ها هم ابلاغ شده که حداقل ۳۰ در صد از نانوایی‌ها باید از مشعل دو گانه استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه تعداد جایگاه‌های سوخت سیار موجود در استان هم باید بررسی لازم انجام شود تا مشخص شود که چه تعداد جایگاه سوخت سیار در هر شهرستان برای استفاده در زمان بحران وجود دارد.

طالبی تصریح کرد: به موضوع آموزش هم در حوزه پدافند غیر عامل باید توجه کافی شود و دوره‌های آموزشی مورد نظر به شکل مرتب برگزار شوند.

وی با بیان این که هر دو ماه یک بار باید جلسات کارگروه‌های ذیل این شورا برگزار و گزارش آن ارسال شود، گفت: گزارش مربوط به برگزاری جلسات قرارگاه‌های ذیل این شورا هم باید ارسال شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور