#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری بیرجند از ضدعفونی هر روزه اتوبوس های درون شهری، تاکسی ها و ایستگاه های مکانیزه خبر داد.

غلام پور با بیان این که هر روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۱ صبح، گندزدایی تاکسی های درون شهری در پایانه ابوذر انجام می گیرد، اضافه کرد: اتوبوس ها نیز هر شب هنگام توقف در پایانه به طور کامل نظافت و ضدعفونی می شوند.
وی با اشاره به ضدعفونی مداوم ایستگاه های مکانیزه توقف، تاکسی های فرودگاه و ترمینال نیز اضافه کرد: علاوه بر علامت گذاری صندلی ها در اتوبوس های درون شهری بر اساس استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت، کابین راننده با شیلد جداسازی شده است.
غلام پور با تاکید بر این که قصد داریم الزامی شدن استفاده از ماسک در هنگام تردد با ناوگان حمل و نقل عمومی را در ستاد استانی مقابله با کرونا، مصوب کنیم، خاطرنشان کرد: این موضوع با توجه به بسته بودن محیط اتوبوس ها ، به خصوص اتوبوس های اسکانیا که امکان بازکردن پنجره نیز وجود ندارد، ضروری است.
وی از ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر خبر داد و گفت: بروشورها و اطلاعیه های تهیه شده توسط شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در اتوبوس ها نصب شده است.
رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری بیرجند از شهروندان تقاضا کرد: این سازمان وظایف خود را در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی هر روزه انجام می دهد و بخش دیگر برعهده شهروندان است تا با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری ها ، در حفظ سلامت خود و دیگران کوشا باشند.

گفتنی است شهروندان درصورت مشاهده تخلف در رعایت نکات بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی می توانند موارد را به حوزه بازرسی با شماره ۳۲۲۲۶۵۴۵ گزارش دهند.