🔻پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت “روز تکریم مادران و همسران شهدا”
🔹بسم ا… الرحمن الرحیم
آن روزها که کشور عزیز ما، مورد تهاجم دشمن قرار گرفت، فرزندان غیور ایران اسلامی به فرمان امام عظیم الشأن، به سوی جبهه ها روانه شدند و در کارزار نبرد حق علیه باطل به شهادت رسیدند.
🔹شهدا که با خون خود، واژه های سرخ شهادت را در دیوان هستی به نظم کشیدند و از فرش به عرش رسیدند، انسان‌های با تقوایی بودند که در دامان پاک مادرانی پرورش یافتند یا در جوار همسرانی زندگی می کردند که داغ جانسوز شهادت عزیز دلبندشان را به جان خریدند تا حریم میهن، امن بماند و دست بیگانگان به پاره ای از خاک وطن نرسد.
🔹مرور تاریخ پرافتخار اسلام، از وجود چنین شیرزنانی حکایت دارد که با بردباری در برابر شهادت همسر و فرزندان خویش و ادای دین به اسلام، در زمره فداکارترین مادران و همسران شهدا قرار گرفتند، بانوان ارجمندی همچون حضرت ام‌البنین(س) که اسوه شجاعت و نماد نجابت بود و در حمایت از ولایت، علمدار کربلا حضرت عباس (ع) را در دامان پرمهر خویش پروراند.
🔹سالروز وفات آن بانوی فضل و معرفت، به نام “روز تکریم مادران و همسران شهدا”، فرصتی است برای گرامیداشت مقام و منزلت بانوانی که با افتخار، شکیبایی و استقامت در شهادت عزیزان خویش را به‌ عنوان والاترین جلوه‌های ایثار به بهترین وجه ممکن معنا نمودند.
🔹اینجانب ضمن عرض تسلیت و تعزیت سالروز وفات بزرگ بانوی ادب حضرت ام البنین (س)،عزت، سلامتی، سعادت و سربلندی مادران و همسران بزرگوار شهدای استان را از پیشگاه خداوند متعال آرزومندم، امید است با لطف و عنایت حضرت پروردگار، بتوانیم در پاسداشت این همه ایثارگری و صبوری مادران و همسران گرانقدر شهدا، گام‌های عملی و مؤثری برداریم.
🔹حمید ملانوری
استاندار خراسان جنوبی