رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی از شناسایی ۲۷ تارنمای توهین‌ آمیز به شهدای حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه شهر کرمان و برخورد قانونی با عوامل آنها خبر داد.

، سرهنگ قدرت الوانی روز سه‌شنبه اظهار داشت: پس از حادثه تروریستی ۱۳ دی ماه که در مسیر گلزار شهدای شهر کرمان رخ داد و منجر به شهادت حدود ۹۰ نفر از هموطنان شد، عده‌ای از معاندین و افراد مغرض از این موضوع سوءاستفاده کرده و با انتشار شایعات، اخبار کذب و محتواهای توهین آمیز در فضای مجازی باعث تشویش اذهان عمومی، ناراحتی شهروندان و خانواده های شهدا شدند.

وی افزود: در این راستا طرح ضربتی برخورد با عوامل تشویش اذهان عمومی و انتشار محتواهای توهین آمیز در صفحات مجازی پیرامون حادثه مذکور در دستور کار پلیس فتا و مرکز سایبری پلیس اطلاعات استان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی بیان کرد: با تلاش‌ شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا و مرکز سایبری پلیس اطلاعات انتظامی استان تعداد ۲۷ تارنما در فضای مجازی که اخبار کذب و محتواهای توهین آمیز به ساحت مقدس شهدای حادثه تروریستی کرمان در آنها بازنشر شده بود، شناسایی کردند.

وی افزود: از این تعداد شناسایی شده با اقدامات فنی و پلیسی تعداد ۱۲ نفر از گردانندگان صفحات شبکه‌های اجتماعی در سطح استان خراسان جنوبی که عامل توهین به شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان بودند، شناسایی و دستگیر شدند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ الوانی با اشاره به اینکه در این رابطه یک واحد صنفی نیز پلمب شد تصریح کرد: شهروندان اخبار خود را از منابع معتبر و رسمی دریافت کنند چراکه برابر قانون مجازات اسلامی هر گونه جعل خبر، تولید و انتشار شایعات که موجب تشویش اذهان عمومی و اضطراب در جامعه شود، جرم تلقی شده و پلیس برابر ماموریت‌های ذاتی خود با شایعه‌سازان در این حوزه مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

وی از شهروندان خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌ رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی سایت پلیس‌ فتا به نشانی الکترونیکی www.cyberpolice.gov.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند همچنین شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مربوط به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور