#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔸درشبانه روز گذشته ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا از طریق تست‌های ملکولی و سریع در خراسان جنوبی شناسایی شد.

🔸معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۱۶۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۳۹ بیمار جدید شامل ۸ بستری و ۳۱ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

🔸دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۸ مورد از بیرجند، از شهرستان‌های بشرویه، سربیشه و فردوس هرکدام ۳ مورد، از شهرستان‌های خوسف، درمیان و سرایان هرکدام یک مورد، از قاینات ۷ مورد و نهبندان ۲ مورد جدید شناسایی شد.

🔸معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین ۳۵۷ تست سریع کرونا ۷۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۹۴بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستانهای خراسان جنوبی بستری هستند که ۹۲نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۹نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۵نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۱۴۴نفر رسید.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۴۳بیمار با علائم تنفسی در بیمارستانهای استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۶بیمار شامل ۲۹بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستانها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۳۰هزار و ۵۵بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۸۶هزار و ۳تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۳۱هزار و ۲۹۱بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۳۴۷هزار و ۹۰نفر واکسن نوبت اول و ۱۷۳هزار ۸۱۱نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.