رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی از شناسایی فردی کلاهبردار که در فضای مجازی به بهانه فروش کالا از افراد کلاهبرداری می‌کرد خبر داد.

 سرهنگ الوانی گفت: فردی به پلیس فتا مراجعه و با ارائه شکوائیه اعلام

خرید ۳۸ میلیون تومانی که به دست خریدار نرسید کرد مدتی قبل در یکی از شبکه‌های اجتماعی یک آگهی تبلیغاتی در خصوص خرید کالا با قیمت بسیار مناسب تبلیغ شده بود، لذا از این کانال مبلغ ۳۸ میلیون تومان خرید کرده و مقرر شد فرد فروشنده بعد از مدتی کالا را برایش ارسال کند، که بعد از گذشت چند روز نه تن‌ها کالا را برای خریدار ارسال نکرده بلکه پاسخگوی تلفن خودش هم نیست.

وی افزود: برای رسیدگی به شکایت این شهروند، پرونده اولیه تشکیل شد که با اقدامات تخصصی کارشناسان پلیس فتا و استخراج مستندات و ادله دیجیتال لازم، فرد کلاهبردار که در خارج از استان زندگی می‌کرد شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی پول به صورت کامل به حساب شاکی برگشت داده و پرونده متهم به مراجع قضایی ارسال شد.

رئیس پلیس فتا استان از کاربران اینترنتی خواست هنگام خرید اینترنتی حتما از سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنند.

سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir نیز آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار، حوادث و رویداد‌های سایبری را از این سایت دریافت کنند.

همچنین شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ مربوط به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور