رضا مهاجر دبیر سمن پیشگامان تندرستی و نشاط شهرستان قائن سمن ‌ها را یکی از گام‌های اساسی برای رسیدن به رسالت بزرگ دانست و گفت: سمن‌ها گام‌های کوتاه و منظمی به سوی رسیدن به رسالت‌های بزرگ دارند و با این فعالیت‌های اجتماعی چطور زندگی کردن را می‌آموزیم.

مهاجر با تصریح بر اینکه مشارکت بدون توانمندی سمن‌ها در امور نوعی ایراد است، افزود: سمن‌ها باید با بهره‌گیری از توانمندی خود امور را پیش ببرند تا بتوان به اهداف مدنظر دست پیدا کرد.

عضو شورای مشورتی خراسان جنوبی بیان کرد: نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در پویایی، نشاط و بالندگی جوانان قابل چشم‌پوشی نیست. در واقع، با کمی توجه به فعالیت سازمان‌هایی مردمی و با محوریت جوانان، می‌توان به تاثیر آن‌ها در توسعه اجتماعی، خروج از رخوت و سلامت روح دختران و پسران نوجوان و جوان پی برد. البته این مهم در صورتی تحقق می‌یابد که کیفی‌سازی سمن‌ها نیز مدنظر دبیران قرار گیرد.

وی یکی از کارکردهای مؤثر و مشخص سازمان‌های مردم‌نهاد، تعامل و ارتباط با بدنه جامعه بیان کرد و اضافه کرد معمولا تشکل ها چون مردمی هستند ارتباط خوبی با مردم دارند و بهتر مسائل و مشکلات مردم را درک می کنند و به همین علت جایگاه ویژه ای بین مردم دارند.

دبیر سمن پیشگامان تندرستی و نشاط تصریح کرد: سمن ها از همه مهمتر اینکه در فضای فعلی جامعه که موضوع سرمایه های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است سازمان های مردم نهاد به خوبی می توانند در جهت ارتقا سرمایه های اجتماعی جامعه و ایجاد نشاط اجتماعی تاثیرگذار باشند کمااینکه باید این حقیقت را پذیرفت که سازمان های مردم نهاد می توانند در کنار دولت فرصتی برای خدمت به جامعه باشند.

رضا مهاجر اظهار داشت:موضوع جوانان اگر به درستی مورد توجه قرار نگیرد قطعا اهداف توسعه کشور و استان نیز محقق نخواهد شد.

وی افزود: توان و ظرفیت های فراوان جوانان واقعیتی است که وجود دارد و باید با شناخت درست و اصولی از این پتانسل گامهای مهمی را در مسیر توسعه برداریم.

این فعال اجتماعی خاطر نشان کرد:همه به سهم خود بایستی به این موضوع توجه کنیم تا از توانمندیهای جوانان در مسیر صحیح خود استفاده شود.

وی در انتها بیان کرد: اکنون یکی از موارد مهم در ایجاد نشاط اجتماعی سازمان‌های مردم نهادی هستند که در جامعه به صورت فعال حضور دارند و می‌توانند زمینه‌ساز نشاط اجتماعی باشند.ما وظیفه داریم در کنار مشکلاتی که وجود دارد، جامعه‌ای شاد ایجاد کنیم و اینطور نیست که فکر کنیم چون مشکل اقتصادی وجود دارد باید همه ناراحت باشیم.

وی با اشاره به اینکه لازم است جامعه امروز پویا باشد، درخواست کرد: ما باید از فضاهای موجود در افزایش امید و نشاط اجتماعی بهره ببریم و این امر نیازمند تعامل هماهنگ و دقیق بین مشارکت اجتماعی جامعه و نهادهای اساسی تولید امید و نشاط مانند صدا و سیما است.