🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از سفر دو روزه وزیر جهاد کشاورزی به استان خبر داد.
عابدی با اعلام این خبر گفت: به دعوت شخص استاندار، دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی هفته آینده به خراسان جنوبی سفر می کند.
🔹وی تصریح نمود: مهمترین برنامه این سفر دو روزه، افتتاح پروژه آبرسانی به محلات عشایری بمرود به نمایندگی از پروژه‌های وزارت جهاد کشاورزی در سطح کشور، با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور خواهد بود.
🔹به گفته وی؛ این پروژه ها به صورت متمرکز و در راستای برنامه های گرامی‌داشت روز ملی روستا و عشایر در خراسان‌جنوبی افتتاح می شوند.
🔹معاون استاندار متذکر شد: هدف از این سفر، رصد میدانی ظرفیت های استان در حوزه کشاورزی و بازدید از پروژه های در دست اقدام در زمینه بهره برداری از این پتانسیل ها می باشد.
🔹عابدی ادامه داد: دکتر خاوازی در این سفر با نخبگان بخش کشاورزی و نمایندگان تشکل های این حوزه نیز دیدار خواهد داشت.
🔹وی اظهار داشت: بررسی مسایل و مشکلات کشاورزان و دامداران استان نیز در برنامه های سفر وزیر جهاد کشاورزی گنجانده شده است.
🔹به گفته وی؛ چند تن از معانین وزارت جهاد کشاورزی نیز وزیر را در این سفر همراهی می کنند.
🔹شایان ذکر است؛ سال گذشته و برای نخستین بار، همایش روز ملی روستا و عشایر در خراسان‌ جنوبی برگزار شد. ۸ وزیر و ۴۰ نفر از معاونین وزرا و رؤسای سازمان های کشوری برای حضور در این همایش و مشارکت در برخی برنامه های افتتاحیه، کلنگ زنی پروژه و انعقاد تفاهم نامه همکاری با استانداری و دستگاه های اجرایی استان، به خراسان جنوبی آمدند. 🔹آغاز عملیات اجرایی راه آهن، شروع پروژه احداث هزار هکتار گلخانه و انعقاد چهار تفاهم نامه محرومیت زدایی از شهرستان های مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه با همکاری چهار دستگاه معین کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی و بنیاد مستضعفان از مهمترین برنامه های جانبی این همایش بود.