#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی با اشاره به حجم بالای ورودی پرونده‌ها به شعب دادگستری گفت: به دنبال راهکارهای مناسبی هستیم تا دقت و سرعت رسیدگی به پرونده‌ها را بیش از پیش افزایش دهیم.

حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد در بازدید از حوزه قضایی شهرستان قاینات افزود: رسیدگی سریع و دقیق به پرونده‌ها را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به گستردگی کار دستگاه قضایی گفت: اجرای عدالت در دستگاه قضایی وظیفه سنگین و خطیری بر دوش ما و همکارمان گذاشته که بی‌شک اجر آن در پیشگاه پروردگار محفوظ است.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی کار قضایی و مدیریت قضایی را از ویژگی‌های شاخص یک قاضی دانست و ادامه داد: هرگاه یک قاضی این ویژگی‌ها را در خود تقویت کند، بهتر می‌تواند در راه اجرای عدالت گام بردارد و بر حجم بالای کار و مشکلات ناشی از آن فائق آید.

وی در این بازدید روند رسیدگی به پرونده‌ها، تعداد پرونده‌های ورودی و مختومه، مشکلات ناشی از کمبود فضای اداری، نحوه تعیین اوقات احتیاطی و نحوه انجام دستورات قضایی را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم برای رفع مشکلات موجود را صادر کرد.

حجت‌الاسلام موحدی‌راد در حاشیه این بازدید مشکلات تعدادی از مراجعین را نیز شنید و دستور رسیدگی داد.

بازدید از مجتمع رفاهی دادگستری قاین، بازدید از ساختمان قدیم دادگستری و شورای حل اختلاف از دیگر برنامه‌های رئیس دستگاه قضایی استان در این بازدید بود.

شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۱۰ کیلومتری شمال بیرجند است.