معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: گاهی در بدنه کارشناسی دستگاه‌ها سختگیری‌هایی می‌شود که روند اجرای امور را به تاخیر می‌اندازد و این روال باید تغییر کند.

، محمد فرهادی در دومین نشست قرارگاه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، هدف از تشکیل این جلسه را تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری و کمک به رفع دغدغه سرمایه‌گذاران عنوان کرد و افزود: در سیستم اداری استان، مدیران به دنبال رفع مشکل مردم هستند لذا از ظرفیت‌های قانونی برای رفع مشکلات مردم استفاده کنید.

وی گفت: همه توان و وقتی که ما هزینه می‌کنیم صرفا به جهت رفاه شهروندان است و تاکید ما در این جلسه بر پاسخگویی مدیران به استعلامات و مطالبات در موعد مقرر، کوتاه‌ترین زمان ممکن و در چارچوب قانون است.

معاون استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، عدم پاسخگویی به موقع مدیران به استعلام‌های ستاد توسعه خاوران به معنای مثبت بودن پاسخ است و در این صورت چنانچه در روند اجرای کار مشکلی ایجاد شود، شخص مدیر دستگاه باید پاسخگو باشد.

وی گفت: وقت‌شناسی و توجه به درخواست‌های قرارگاه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌های ستاد توسعه خاوران، کمترین انتظار ما از مدیران است.

فرهادی اظهار داشت: از این به بعد جلسات قرارگاه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در بازه زمانی کوتاه‌تری برگزار می‌شود و هدف این است که مسایل و مشکلات موجود در مسیر سرمایه‌گذاران با شتاب بیشتری رفع شود.

وی افزود: سرمایه‌گذار باید بداند که ما فقط روز اول برایش فرش قرمز پهن نمی‌کنیم بلکه در طول مسیر هم در کنارش هستیم و تا زمانی که بتواند محصولات، تولیدات یا خدمات خود را ارائه کند، او را تنها نمی‌گذاریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: برگزاری این جلسه و همراهی با سرمایه‌گذاران به جهت رصد شرایط و به حداقل رساندن مسایل و مشکلاتی است که در مسیر سرمایه‌گذاری اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران در هر نقطه از جغرافیای خراسان جنوبی که ورود کنند و به فعالیت بپردازند، انتفاعش برای کل استان است لذا ما تکلیف داریم که شرایط را برای حضور آنها تسهیل کنیم.

در این نشست که با حضور فرمانداران به صورت ویدئوکنفرانسی و تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار شد، مسایل مربوط به طرح‌های ایجاد و راه‌اندازی کارخانه تولید شیرخشک در مجتمع کشت و صنعت بیدمشک سربیشه، هاب (مرکز منطقه‌ای) شتر در سطح استان، راه‌اندازی واحد یکصد هزار تنی کنسانتره سنگ آهن زیرکوه، گلخانه هیدروپونیک جو و فرآوری و غنی‌سازی خوراک دام بیرجند، کاشی و سرامیک پرسلان خوسف، سرمایه‌گذاری گردشگری، راه‌اندازی کارگاه بسته‌بندی محصولات کشاورزی و هتل کوهستان بیرجند با حضور شخص سرمایه‌گذار مورد بررسی قرار گرفت و به جمع‌بندی رسید.

در پی تشکیل ستاد توسعه خاوران در خراسان جنوبی و با توجه به اینکه فلسفه تشکیل این ستاد، تسریع در سرمایه‌گذاری و کاهش موانع پیش روی سرمایه‌گذاران است، به دستور استاندار خراسان جنوبی قرارگاه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نیز در سال جاری راه‌اندازی شد.