مدیر کل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: سایت قدیم فرودگاه بیرجند یکی از بهترین مکان ها جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت احداث مجتمع بین راهی و تفریحی می باشد.
عظیم طهماسبی گفت: با توجه به موقعیت سایت قدیم فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند بعنوان دروازه ورودی و خروجی مسافرین شهرهای اطراف استان و جایگاه و اهمیت این فرودگاه در صنعت توریسم و توسعه گردشگری استان و از آنجایی که فرودگاه‌ها در سراسر جهان نه صرفا مکانی برای نشست و برخاست هواپیما، بلکه فرصتی برای نقش آفرینی موثر بخش خصوصی است لذا سایت قدیم فرودگاه بیرجند بعنوان یکی از بهترین مکان ها جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش های مختلف قرار گرفته است.
مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی در نشست با مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی و یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی برگزار گردید گفت: فرودگاه بیرجند سومین فرودگاه احداث شده در کشور می باشد که سایت قدیم این فرودگاه قدمت تاریخی داشته و پس از انتقال فرودگاه به سایت جدید مکان بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری می باشد وی فزود: با احداث ترمینال جدید فرودگاه بیرجند و همچنین برقراری پروازهای حج تمتع و افزایش پروازهای برنامه ای فرودگاه، با توجه به آمار رو به رشد پرواز و مسافر فرودگاه بیرجند ، فرودگاه در چند سال اخیر نقش بسیار مهمی در نقش آفرینی و توسعه اقتصادی استان ایفا می کند.
وی ادامه داد: طرح گردشگردی فرودگاه بیرجند به مساحت ۵۰ هکتار بعنوان یک طرح زود بازده شامل: احداث مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، احداث نیروگاه خورشیدی، رستوران و مجتمع تفریحی، احداث هتل فرودگاهی و مجتمع تجاری معرفی شده است.
شریعتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی ضمن استقبال از شرایط فراهم گردیده گفت: باید دغدغه سرمایه گذاران در این بخش شنیده و تا جای ممکن شرایط جهت سرمایه گذاری برای این عزیزان هموار گردد و در این راستا استانداری خراسان جنوبی نیز حمایت لازم را انجام خواهد داد.
در پایان این جلسه یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی طرح پیشنهادی مجموعه خود جهت سایت قدیم فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند را ارائه نمود و مقرر گردید در روزهای آتی در نشستی با حضور معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران طرح پیشنهادی دقیق تر بررسی و جهت امضا تفاهم نامه در رویداد پیش رو هماهنگ گردد.
شایان ذکر است که “رویداد بین‌المللی ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌ عمومی در فرودگاه‌های ایران” تیر ماه سال جاری با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، مدیران وزارت راه و شهرسازی، مدیران و مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، کارشناسان و متخصصان فرودگاهی کشور در تهران برگزار می شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور