مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون شمار مددجویان زیر پوشش دائم کمیته امداد استان نسبت به سال گذشته ۱۵۰ خانوار افزایش یافته است.

رضا سلم آبادی  با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا، مسائل اقتصادی و بیکاری از علل اصلی افزایش نرخ مددجویان زیر پوشش این نهاد بوده است، اظهار داشت: در این مدت ۱۵۰ خانوار تحت حمایت دائم و هزار و ۷۴۸ زیر پوشش موقت این نهاد افزایش یافته است.

وی گفت: سال گذشته آمار زیرپوشش دائم این نهاد در استان ۳۹ هزار و ۸۸۶ خانوار و آمار زیر پوشش موقت ۱۱ هزار و ۹۳۶ خانوار بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: آمار مددجویان دائم تا پایان تیرماه امسال ۳۱ هزار و ۳۶ خانوار و مددجویان موقت ۱۲ هزار و ۷۸۴ خانوار هستند.

وی یادآور شد: سال گذشته ۹۷ خانوار زیر پوشش امداد خراسان جنوبی خودکفا شده‌اند و امسال آمار خانوارهای خودکفا شده تا پایان تیرماه ۲۰ مورد بوده است.
سلم‌آبادی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ هزار و ۴۰۹ مورد درخواست ثبت شده است، گفت: از این تعداد هزار و ۴۳۱ مورد درخواست مربوط به اشتغال، ۲ هزار و ۵۱۹ مورد در حوزه درمانی، ۲ هزار و ۳۰۲ مورد در حوزه مسکن و بقیه درخواست‌ها در سایر بخش‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه اعتبار اشتغال امسال نسبت به پارسال از ۹۷۰ میلیارد ریال به هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال افزایش یافته است افزود: در سال گذشته چهار هزار و ۹۲۴ نفر مددجو صاحب شغل شدند که از این میزان چهار هزار و ۵۸۷ نفر از طریق دریافت تسهیلات و ۳۳۷ نفر نیز از طریق بنگاه‌های کاریابی به شغل رسیدند.

سلم‌آبادی افزود: سال گذشته سه هزار و ۶۸۶ پرونده اشتغال نیز تشکیل و برای دریافت تسهیلات حوزه کاریابی مددجویان به بانک‌ها معرفی شدند که این آمار از ابتدای امسال تاکنون ۳۲۰ نفر بوده است.