معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ارسال بیش از ۳۰۰ اثر به اولین سوگواره استانی شعر عاشورایی و دفاع مقدس با عنوان ” مشق دلدادگی” خبر داد.

محمود رمضانی با بیان این خبر عنوان کرد: با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سوگواره، از ۱۱ شهرستان استان آثار متعددی ارسال شد که داوری آن ها به زودی انجام خواهد گرفت.
وی از اهدای مبلغ ۵ میلیون ریال همراه با لوح تقدیر  به ۲۰ نفر از منتخبین بخش اصلی،  سخن گفت و افزود: به دو نفر از منتخبین بخش ویژه و دو نفر از منتخبین بخش جنبی نیز لوح تقدیر به همراه ۵ میلیون ریال اعطا می‌شود.
رمضانی با اشاره به این که اشعار برگزیده در کتابی چاپ و به منتخبین اهدا خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود کشور به علت شیوع بیماری کرونا، احتمال برگزاری اختتامیه سوگواره بصورت مجازی وجود دارد.

گفتنی است آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با سیره، فضائل و صفات بارز امام حسین(ع)، اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس در سطوح مختلف جامعه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی بیشتر با حماسه‌های ماندگار دوران دفاع مقدس، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی مرتبط با عاشورا و دفاع مقدس و ارتقای سطح کیفی اشعار آیینی و دفاع مقدس از جمله اهداف این سوگواره است.