در بازدید وزیر ورزش و جوانان از سالن ورزشی دو هزار نفری در حال ساخت فردوس مقرر شد این سالن با تامین اعتبار ۵۰ درصد از سوی استانداری خراسان جنوبی و ۵۰ درصد از سوی وزارت ورزش تکمیل شود.

مسعود سلطانی‌فر، پنج شنبه ۱۲ فروردین در بازدید از سالن ورزشی دو هزار نفری در حال ساخت شهرستان فردوس با هدف کنترل شرایط موجود وبرنامه‌ریزی برای اتمام پروژه، هدف از سفر خود را به خراسان جنوبی افتتاح ۵۵ طرح با هزینه ۵۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: با افتتاح این طرح‌ها ۷۰ هزار متر مربع به فضاهای ورزشی استان اضافه خواهد شد که وضعیت اماکن ورزشی استان  به سطح مطلوب خواهد رسید.

سلطانی فر بیان کرد:  کار مطالعاتی ۱۱ طرح دیگر هم با اعتبار ۳۶۰ میلیارد ریال به پایان رسیده و در این سفر کار اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: کار اجرایی و ساخت این سالن از سال ۸۸ آغاز شده که با ۱۳ میلیارد ریال هزینه  ۵۰ درصد پیشرفت دارد و برای تکمیل شدن نیازمند ۶۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر است.

سلطانی فر پیشنهاد داد که با مشارکت استانداری، ۵۰ درصد از منابع استان و ۵۰ درصد هم از منابع وزارت ورزش بودجه مورد نیاز برای تکمیل این پروژه تامین شود که مورد موافقت استاندار هم قرار گرفت.

در این بازدید حسن عزیزی، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه سالن ورزشی ۲ هزار متری فردوس با گنجایش ۱۲۰۰ نفر از سال ۸۸ عملیات اجرایی آن آغاز شده است، افزود: این سالن در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بدلیل اینکه نتوانستیم مطالبات پیمانکار را پرداخت کنیم دو سال شده خاتمه پیمان داده شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ‌گونه بدهی به پیمانکار نداریم و ۳ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است و اکنون به جز تجهیزات برای تکمیل این پروژه به ۷ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است.

رجب زاده، رئیس هیئت فوتبال فردوس نیز از نبود یک زمین چمن مصنوعی استاندارد در شهر فردوس انتقاد و یادآور شد: رئیس فدراسیون وقت فوتبال به ما قول چمن مصنوعی دادند و پس از جمع آوری چمن طبیعی متاسفانه این قول عملی نشده و در حال حاضر هیچ زمین مناسبی برای فوتبال در فردوس نداریم.