🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد:سازمان همیاری، فرصتی مغتنم برای توانمندسازی شهرداری هاست.
جلسه شورای فوق العاده سازمان همیاری شهرداری های خراسان جنوبی به ریاست علیرضا عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رئیس هیأت مدیره سازمان همیاری و با حضور فاطمی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری ها، صفری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و شهرداران استان در بشرویه برگزار شد.
🔹رئیس هیات مدیره سازمان در سخنانی تعامل و همدلی را رمز پویایی و توانمندسازی این سازمان دانست.
🔹معاون عمرانی استانداری، تثبیت فضای همدلی، توجه به نیروی انسانی، استفاده از ظرفیت های سازمان برای سرمایه گذاری های کوتاه و بلند مدت را از جمله اولویت ها در این مجموعه برشمرد و گفت: در دوره جدید شاهد جهش قابل ملاحظه ای در اقدامات سرمایه گذاری و همچنین پشتیبانی سازمان از شهرداری های استان بوده ایم.
🔹عباس زاده با بیان اینکه مدیران شهری استان می‌توانند با ریل‌گذاری صحیح از ظرفیت سازمان همیاری در مسیر توسعه پروژه‌های خود استفاده کنند، افزود: سازمان همیاری شهرداری‌ های خراسان جنوبی فرصتی برای ارائه خدمت بیشتر به شهروندان در تمام شهرستان‌ها به‌شمار می‌آید.
🔹وی تأکید کرد: شهرداران می‌توانند با همکاری بیشتر با این سازمان برای شهرداری‌ها درآمد پایدار ایجاد کنند.
🔹مدیرکل دفتر امور شهری و شورا های استانداری در ادامه طی گزارشی جامع، از وضعیت شهرداری های استان گفت.
🔹علی صفری، خدمات دولت سیزدهم در توانمندسازی شهرداری ها را قابل تحسین خواند.
🔹مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان هم گفت: این سازمان با تکیه بر توان فنی و سرمایه انسانی ارزشمند خود چندین قرارداد پروژه عمرانی را با شهرداری ها منعقد کرده و یا در شرف انعقاد دارد که نشان از اعتماد سهامداران می باشد.
🔹سیدمحمداسماعیل فاطمی افزود: باتوجه به اینکه یکی از اهداف سازمان ایجاد درآمدزایی از طریق فعالیت‌های اقتصادی در سطح استان و کشور است چندین پروژه سرمایه گذاری و اقتصادی در دست اجرا داریم.
🔹وی گزارشی از اقدامات و فعالیت های در دست اجرای سازمان از جمله مجموعه تیر پارک و مجتمع خدماتی رفاهی سربیشه، تولید قطعات بتنی، پایانه تخصصی فرآورده‌های نفتی شرق کشور، انبوه سازی و پروژه های در دست بررسی گردشگری در استان ارائه کرد.
🔹فاطمی به برنامه‌ریزی این سازمان برای توسعه بخش‌های سرمایه‌ گذاری و بازرگانی اشاره کرد و ادامه داد: مشارکت با بخش خصوصی و شهرداری‌ ها برای احداث مجتمع‌های مسکونی و تجاری، مشارکت در طرح های سرمایه گذاری ویژه فرآوردهای نفتی از مهمترین اولویت‌های سازمان همیاری شهرداری هاست.
شایان ذکر است؛ در این جلسه آخرین پروژه های اجرایی سازمان مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت و برنامه ریزی برای اجرای پروژهای دو ماهه انتهایی سال انجام شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور