🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: زیرساخت های معدنی خراسان جنوبی با همکاری ایمیدرو توسعه می یابد.
جواد قناعت با بیان این مطلب به تشریح دیدار خود با محمدرضا موثقی نیا، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در محل وزارت صمت، پرداخت.
🔹وی تصریح کرد: در این دیدار با توجه به اشراف اطلاعاتی مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به ذخایر معدنی خراسان جنوبی، گزارشی از اقدامات دولت سیزدهم در راستای بهره برداری هر چه بیشتر از این ظرفیت ها ارائه شد.
🔹استاندار ادامه داد: یکی از مهمترین موانع در مسیر استفاده حداکثری از ظرفیت های معدنی استان، نبود و ناکافی بودن زیرساخت ها بویژه در حوزه آب و برق است به همین دلیل طی دو سال گذشته در راستای رفع این مشکل، اقدامات زیادی انجام شد.
🔹قناعت با بیان اینکه استفاده از ظرفیت حوزه های دولتی و بخش خصوصی در تأمین زیرساخت ها به طور ویژه در دستور کار بوده، متذکر شد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در زمینه تأمین و توسعه زیرساخت های معدنی به طور ویژه با استان همراهی داشته است.
🔹وی با اشاره به سرمایه گذاری های ایمیدرو در خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: در این جلسه موضوع مشارکت ایمیدرو در طرح انتقال پساب دشت بیرجند به معادن خوسف و نهبندان پیشنهاد شد که نظر مساعد معاون وزیر را به همراه داشت.
🔹استاندار تصریح کرد: همراهی ایمیدرو با اجرای خط انتقال برق از شاهکوه به معادن هیرد، شادان و قلعه زری ، مطالبه دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.
🔹قناعت با اشاره به اینکه این طرح، مصوبه سفر دوم رئیس جمهور به استان نیز می باشد، گفت: ایمیدرو با مشارکت در اجرای این خط انتقال، استان را همراهی می کند.
🔹وی با اشاره به نتایج مثبت این دیدار، تأکید کرد: تحقق این دو موضوع، کمک بسیار خوبی به توسعه صنایع معدنی در استان خراسان جنوبی خواهد بود.
🔹شایان ذکر است؛ این دیدار با حضور عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و آریافر مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همراه بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور