استاندار خراسان جنوبی گفت: زیرساخت‌های این استان به دلیل ضعف‌هایی که از گذشته داشته، نیازمند توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی است.

جواد قناعت  در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، با اشاره به نوپا بودن خراسان جنوبی و کمبود زیرساخت‌ها در این استان گفت: در گذشته که خراسان جنوبی زیرمجموعه خراسان بزرگ بود، کم توجهی‌هایی به این استان شد که باعث برخی محرومیت‌ها و عقب‌ماندگی‌ها در حوزه زیرساختی شده است لذا استان در رقابت با سایر استان‌های کشور عقب‌تر ماند.

وی افزود: خراسان جنوبی معمولا در زمینه نرخ رشد اقتصادی، شاخص‌های توسعه‌ای و کشاورزی جزو استان‌های کم برخوردار و پایین جدول بوده و چون سومین استان پهناور کشور است و از نظر برخورداری جزو استان‌های محروم است باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: این استان مردمان انقلابی و پای کار آرمان‌های نظام دارد که همیشه پای کار انقلاب بوده‌ و در عرصه‌های مختلف مشارکت فعال داشته‌اند لذا مردم توقع دارند در دولت سیزدهم به این استان توجه ویژه‌ شود و در ۲ سال اخیر هم اقدامات خوبی در استان رقم خورده است.

وی گفت: امید است تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا می‌شود سند امیدی برای مردم خراسان جنوبی در مسیر رشد و توسعه و رفع نیازهای اساسی در حوزه زیرساخت‌ها باشد.

قناعت اضافه کرد: نوع پیگیری‌ استاندار در سایر استان‌هایی که خدمت کردم از نوع توسعه‌ای بود اما در خراسان جنوبی انجام امور و پیگیری‌ها در تهران از نوع زیرساختی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک روز مباهله گفت: یکی از بهترین کتاب‌ها درباره معرفی شخصیت حضرت علی (ع) را “جرداق” نویسنده لبنانی نوشته که یک ادیب کامل است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه این نویسینده مسیحی نهج‌البلاغه را بیش از ۲۰۰ مرتبه خوانده است افزود: برترین و بالاترین فضیلت حضرت علی (ع) طبق فرموده امام رضا (ع) آیه مباهله است.

سردار “جمال‌الدین آبرومند” دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی (ع) صبح امروز به همراه مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور و با استقبال استاندار، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان وارد بیرجند شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور