🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: زبان هنر، مؤثرترین شیوه انتقال توفیقات کشور به جامعه است.
جواد قناعت  با تأکید بر این مطلب در دیدار مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و جمعی از هنرمندان کشوری که به منظور حضور در آیین نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر خراسان جنوبی به این استان سفر کرده بودند، خاطرنشان کرد: ایران به لحاظ قدمت، سابقه و قدرت ، حرف زیادی برای گفتن دارند و در دنیا سرآمد است.
🔹وی به بخشی از توفیقات کشور در چهل سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: با توفیقاتی که در زمینه های هسته ای، فضایی، پزشکی و … حاصل شده، الان دیگر ایران یک کشور جهان سومی به شمار نمی رود.
🔹استاندار با اشاره به اینکه ما سال ها از ظرفیت پزشکانی از کشورهای هند و پاکستان استفاده می کردیم، تصریح کرد: الان توان پزشکی ما به درجه ای رسیده که از کشورهای دیگر برای مداوا و درمان به ایران می آیند.
🔹قناعت با تأکید بر اینکه این توفیقات باید برای جامعه تبیین شود، متذکر شد: این توفیقات اگر از زبان هنرمندان و با استفاده از ظرفیت های هنری بیان شود، قطعاً اثرگذاری بیشتر و بهتری خواهد داشت.
🔹وی ادامه داد: هنرمندان به جهت جایگاهی که دارند در انتقال این داشته ها به ویژه به قشر جوان بهتر می توانند اقدام کنند .
🔹به گفته وی؛ مفاخر فرهنگی، علمی و هنری می توانند مانع گسست نسلی شوند.
🔹استاندار به پیشینه تاریخی خراسان جنوبی اشاره کرد و از مردم این استان با صفاتی همچون با نجابت، هنرمند، ولایتمدار و همیشه همراه نظام یاد کرد.
🔹قناعت خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی با داشتن چندین و چند اثر تاریخی ملی و جهانی، پدران علم، مفاخر و چهره های ماندگار بی نظیر، هنرمندان سرآمد و … متأسفانه مظلوم واقع شده و ناشناخته مانده است.
🔹به گفته وی؛ یکی از بهترین راه های معرفی این استان غنی، استفاده از ظرفیت هنر در قالب برگزاری جشنواره ها، همایش ها و … با بهره گیری از پتانسیل های موجود است.
🔹وی متذکر شد: با برگزاری هر برنامه ای که به معرفی داشته های کم نظیر خراسان جنوبی کمک کند، موافق هستیم.
🔸خراسان جنوبی از استان های برتر به لحاظ داشتن نشان درجه یک هنر است
🔹مدیرعامل صندوق اعتباری هنر هم در این دیدار گفت: استان خراسان جنوبی یکی از بالاترین استان ها به لحاظ داشتن نشان درجه یک هنر نسبت به جمعیت آن است.
🔹سیدمجید پوراحمدی خاطرنشان کرد: در جامعه ای که مردم آن به هنر علاقمند باشند، هنرمندان و نامداران جایگاه ویژه ای دارند.
🔹وی با اشاره به سفر آبان ماه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خراسان جنوبی، تصریح کرد: همراهی استان در تحقق وعده های وزیر بسیار مؤثر بود.
🔹به گفته وی؛ برگزاری آیین تکریم نامداران استان از وعده های همان سفر است که به سرعت به نتیجه رسید و در اخرین روز دی ماه برگزار شد.
🔹مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های هنری خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از مهمترین توانمندی های این خطه، موسیقی محلی و به طور ویژه دوتارنوازی است.
🔹پوراحمدی پیشنهاد داد: برای معرفی این هنر می توان برگزاری یک مراسم ویژه، مشابه کاری که دف نوازان کردستان انجام می دهند را برنامه ریزی کرد.
🔹وی با تأکید بر اینکه هزینه های برگزاری این مراسم را صندوق هنر تأمین می کند، متذکر شد: برگزاری این مراسم نیاز به مکان مناسب و پوشش رسانه ای غنی دارد که بتواند به عنوان یک بستر فرهنگی به معرفی استان هنرپرور خراسان جنوبی کمک کند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور