با توجه به آمار ثبت‌نام زائران در سامانه سماح تا پایان امروز تمامی زائران خراسان جنوبی از عراق به کشور باز می‌گردند.

 

نوفرستی دبیر کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین حسینی خراسان جنوبی در ارتباط با وضعیت زائران گفت: ۴۴ هزار نفر از خراسان جنوبی در سامانه سماح  ثبت‌نام کرده که عمده این افراد ثبت‌نام را قطعی دانسته و قصد تشرف داشته‌اند.

او افزود: تاکنون ۹۰ درصد زائران استان به ایران بازگشته اند و مابقی افراد در راه استان یا در حال خروج از کشور عراق هستند.

نوفرستی با اشاره به اینکه از ابتدای اعزام زائران اربعین تاکنون سه مورد واژگونی خودرو رخ داده است، اظهار کرد: ۲ نفر نیز در کشور عراق به مرگ طبیعی فوت کرده اند.

دبیر کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین حسینی خراسان جنوبی تصریح کرد: ثبت‌نام برای تشرف به عتبات عالیات از امروز در استان آغاز شده است و متقاضیان می‌توانند با حضور در دفاتر و شرکت‌های زیارتی نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اوادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته بسته‌های مختلف سفر در دفاتر تعریف شده و زائران می‌توانند در کاروان‌های زمینی و هوایی با ویژگی‌های متفاوت نام‌نویسی کنند.

نوفرستی بیان کرد: پیگیری‌ها برای برقراری پرواز بیرجند – نجف در حال انجام است و امیدواریم با حصول نتیجه شاهد پرواز از فرودگاه بیرجند به مقصد نجف باشیم

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور