معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از اجرای بیش از ۸۴۷ کیلومتر روکش آسفالت در جاده‌های استان از ابتدای امسال خبر داد.

محمد فدوی امروز با اعلام این خبر اظهار داشت: برای ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی استان و رفاه حال کاربران جاده‌ای از ابتدای امسال در سطح جاده‌های استان بیش از ۸۴۷کیلومتر روکش آسفالت با ۶ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

وی ادامه داد: از اهداف مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، ارتقای روکش محورهای مواصلاتی سطح استان است که امیدواریم با استمرار و پیگیری‌های لازم بتوانیم برای ارتقای رویه آسفالتی راه‌ها در راستای خدمت‌رسانی بهتر به کاربران جاده‌ای و ایجاد بستری مناسب برای برقراری تردد ایمن خدماتی مطلوب‌تر ارائه کنیم.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: راهداری با هدف تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش میزان خرابی راه و افزایش عمر آن، کاهش هزینه‌های استهلاک وسایل نقلیه و همچنین ایجاد بستری مناسب برای تردد بهتر در جاده‌ها، اقدام به لکه‌گیری و روکش آسفالت کرده است.

فدوی با اشاره به اهمیت زیرساخت جاده‌ای مناسب در کاهش خسارات مالی و جانی خاطرنشان کرد: موثرترین شرایط برای حمل و نقل آرام و ایمن، داشتن رویه سالم همراه نصب علائم ایمنی لازم بوده تا بتوان با خیالی آسوده تردد کرد.

وی همچنین از تسطیح و موج تراشی بیش از ۸۰۰ کیلومتر راه‌های خاکی از ابتدای امسال در شهرستان بیرجند خبر داد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: طول راه‌های خاکی و شوسه روستایی شهرستان بیرجند بیش از ۶۵۰ کیلومتر از راه‌های خاکی استان را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر راه‌های خاکی از داخل رودخانه ها و مسیرهای صعب‌ العبور کوهستانی عبور می‌کنند هرساله نیازمند چند مرحله تسطیح و مرمت می باشد در همین راستا از ابتدای سال اکثر محورهای روستایی که نیازمند بحث موج تراشی بوده که جهت رفاه حال کاربران راه تسطیح و موج تراشی شده است.

فدوی افزود: با توجه به شروع عملیات زمستانه، دپوی شن و نمک در راهدارخانه‌ها و گردنه‌های برفگیر، تعمیر و بروزرسانی ماشین‌آلات راهداری، تقویت دیواره‌های هدایت آب، لایروبی قنوها، آبروها و بازگشایی و پاکسازی دهانه پل‌ها نیز انجام پذیرفته است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بر حسب اولویت و ترافیک محورها بحث تسطیح و ایمن سازی سایر راه‌های ارتباطی استان انجام می‌شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور