رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: رونق تولید و اشتغال نیازمند نگاه حمایتی مدیران است تا شاهد جذب و ماندگاری سرمایه‌گذاران در استان باشیم.

، حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد در نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان خراسان جنوبی افزود: با توجه به ظرفیت‌های مختلف در عرصه‌های معدنی، کشاورزی و میراث فرهنگی، زمینه کار و تلاش فراهم است اما برخی مدیران با اجرای سختگیرانه قوانین از نگاه حمایتی غافل شده‌اند که موجب فرار سرمایه و سرمایه‌گذار می‌شود.

وی تاکید کرد: باید ضمن اجرای قانون نگاه حمایتی هم در موضوعات مختلف دنبال شود تا شاهد رونق تولید و اشتغال در استان باشیم.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: شرایط خاصی بر وضعیت اقتصادی کشور حاکم است لذا باید براساس تاکید سران سه قوه، همه کارگزاران و مسوولان سیاست‌هایی را در نظر بگیرند تا در حوزه تولید و صنعت از اشتغال و کارآفرینی حمایت شود.

وی افزود: هر کارگاه و واحد تولیدی که تعطیل شود، مشکلات عدیده‌ای بر جامعه تحمیل می‌شود که افزایش جرم و جنایت یکی از اثرات سوء آن است.

حجت‌الاسلام موحدی‌راد با اشاره به دستور کارهای این نشست گفت: طرح گردشگری در اسلامیه فردوس با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی از سال ۱۳۹۸ به خاطر مشکل زمین و اختلاف با راه و شهرسازی معطل مانده و نیازمند حمایت بوده لذا تلاش می‌شود زمین مورد نیاز پروژه به سرمایه‌گذار واگذار شود.

وی اظهار داشت: امید است سرمایه‌گذار هم با این مساعدت پروژه را تکمیل تا زمینه اشتغال حدود ۶۰ نفر در این مجموعه فراهم شود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: کارخانه سوله‌سازی فعال در شهرک صنعتی بیرجند نیازمند تخصیص زمین برای طرح توسعه است که مصوب شد با مساعدت شرکت شهرک‌های صنعتی به صورت نقد و اقساط زمین واگذار شود و با اجرای این طرح توسعه، تثبیت اشتغال ۸۰ نفر رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی کم‌برخوردار بوده و از همه جهات نیازمند حمایت است افزود: مدیران باید با نگاه مساعد در عرصه خدمت‌رسانی به مردم و حوزه صنعت گام بردارند و اگر جایی قوانین و مقررات دست و پا گیر وجود دارد می‌توان با استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یا ستاد اقتصاد مقاومتی موضوعات را مطرح کرد تا مشکلات موجود رفع شود.