🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: روند احداث پروژه زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس شتاب می گیرد.
علیرضا عباس‌زاده  در جلسه هیأت امنای ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان اظهار کرد: زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس در هشت طبقه با پنج هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا در حال احداث است.
🔹وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۲۵ درصد اعلام کرد و گفت: در این زائرسرا زمینه اسکان ۵۰۰ نفر زائر فراهم می‌شود که کمک بزرگی به استان برای اعزام زائران به مشهد مقدس خواهد بود.
🔹معاون استاندار افزود: در سفر رئیس جمهور به استان ۱۰۰ میلیارد ریال برای این پروژه مصوب شد همچنین از محل دیگری منابع مورد نیاز در حال تأمین است و در سال جاری عملیات اجرایی پروژه شدت خواهد گرفت.
🔹وی با اشاره به سایت استقرار موکب‌های خراسان جنوبی در شهر کاظمین تصریح کرد: برای مراسم اربعین حسینی زیرساخت‌های مورد نیاز در سایت استان در حال پیگیری است که باید تأمین و تکمیل شود.
🔹عباس‌زاده بیان کرد: تأمین زیرساخت‌هایی از جمله آب، فاضلاب و برق از اهمیت زیادی برخوردار است و از آنجایی که روزانه به بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از زائران در این سایت خدمات ارائه می‌شود باید امسال نواقص و کمبودها برای خدمت بهتر به زائران رفع شود.
🔹وی به ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین در سایت کاظمین اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته حوزه بهداشت و درمان سایت کاظمین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به جمعیت هلال احمر استان واگذار شد که با اعزام ۱۸۰ پزشک، پرستار و امدادگر، خدمات مناسبت و در شأن به زائران اربعین ارائه شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور