استاندار خراسان جنوبی در پیامی به مناسبت روز جهانی معلولان گفت: نرخ شیوع ۴.۵ تا ۶ درصدی معلولیت‌های مختلف در استان اقتضا می‌کند دستگاه‌های اجرایی با عزم راسخ، اهتمام جدی و با برنامه ریزی درست، نسبت به اجرای مطلوب مواد ۳۱ گانه قانون حمایت از حقوق معلولان، گام‌های موثرتری بردارند.

محمدصادق معتمدیان در این پیام اظهار داشت: ۱۲ آذرماه (سوم دسامبر)، مصادف با روز جهانی معلولان است؛ روز به اثبات رساندن «خواستن توانستن» روزی متعلق به همه عزیزانی که با تلاش مضاعف، از نارسایی‌های جسمانی فراتر رفته تا ثابت کنند معلولیت، محدودیت نیست.

وی افزود: این روز، فرصت مغتنمی است برای ارج نهادن به همت والا و خستگی‌ناپذیر همنوعانی که با معلولیت‌های مختلف، دست و پنجه نرم می‌کنند و همچنین بازبینی اقدامات انجام شده جهت احیای حقوق معلولان، اصلاح نگرش عمومی و فرهنگ سازی نسبت به پدیده معلولیت در استان. روز تکریم و تجلیل از همه مادران، پدران، همسران و فرزندان صبور، دلسوز و فداکاری است که بزرگوارانه، از فرزند، همسر و یا پدر و مادر معلول خویش، بی‌منت و بی آنکه یادی از آنها شود، مراقبت و پرستاری می‌کنند.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: اینجانب ضمن پاسداشت و تبریک این روز به همه معلولان و خانواده‌های صبور آنان و تقدیر از زحمات شبانه روزی خادمینِ این عزیزان، از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان انتظار دارم نسبت به رفع موانع پیش روی معلولان استان خراسان جنوبی اهتمام ورزند، تا ان شاءالله زمینه لازم برای اجرایی شدن قوانین حمایتی و استفاده بهینه از خدمات و امکانات عمومی و رفاهی این عزیزان فراهم شود.