رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه انتخابات از مصادیق جدی جهاد تبیین است، گفت: رعایت بی طرفی کامل و نگاه قانونمندی همچون گذشته در انتخابات آینده مدنظر قرار دارد و توپخانه های دشمن راه افتاده و انتخابات امسال از حساسیت بیشتری برخوردار است.

،حجت‌الاسلام مهدی یعقوبی رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی اظهار داشت: بحث انتخابات اهمیت بسیار بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات، مانور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هر دولتی در عرصه بین الملل است، افزود: علی رغم تبلیغی که در فضای مجازی کشور برخی از اوقات به ناحق صورت می گیرد، نظام جمهوری اسلامی به خصوص مقام معظم رهبری به بحث انتخابات به هیچ عنوان نمایشی مردم سالاری و یا دموکراسی نیست.

حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: نگاه به انتخابات یک نگاه راهبردی، عمیق و دینی است و به شهادت تاریخ طی ۴۴ سال اخیر شاهد پایداری و استقامت مردم در انتخابات ها بودیم و استقامت بر پاسداشت این حق عظیم بر گردن مسئولین نظام قرار دارد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی در ادامه گفت: هیچ کسی نمی تواند به این نگاه و آرمان بلند نظام خدشه ای وارد کند و سرنوشت نظام و آینده این مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با اشاره به نظارت بر انتخابات عنوان داشت: بحث نظارت یک سنت طبیعی، الهی، منطقی و شرعی است و شورای نگهبان یک نهاد مستقل و قانونمند و کاملا بی طرف است و نهاد قانونگذار کشور بدون شورای نگهبان موجودیت پیدا نمی کند و تمام قانون ها اگر نظر شورای نگهبان را نداشته باشد به قانون تبدیل نمی شود.

حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: رعایت بی طرفی کامل و نگاه قانونمندی همچون گذشته در انتخابات آینده مدنظر قرار دارد و توپخانه های دشمن راه افتاده و انتخابات امسال از حساسیت بیشتری برخوردار است و مقام معظم رهبری به اهتمام این امر سفارش کرده اند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی بیان کرد: انتخابات امسال سرنوشت ساز است و بحث سلامت انتخابات وظیفه اصلی شورای نگهبان است و در زمینه افزایش مشارکت نیز وظایفی داریم و در حوزه امنیت نیز باید وظایف قانونی را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه شبکه شورای نگهبان در استان بصیر و انقلابی هستند، افزود: در این شبکه مردمی حدود چهار هزار و ۵۰۰ ناظر فعال در استان داریم و شبکه نظارت پای کار انتخابات آینده خواهد بود و به دنبال این هستیم تا بحث آموزش نظارت در سطوح مختلف اجرایی شود.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه یکی از مصادیق جدی جهاد تبیین بحث انتخابات است، گفت: شبکه مردمی و ولایی کانون های فرهنگی هنری مساجد با محتواهایی که دارد می تواند در این زمینه کمک کند و متاسفانه آشنایی عموم مردم به خصوص نسل جوان با وظایف شورای نگهبان بسیار کم است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور