– دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی گفت: پارسال هفت هزار و ۵۱۱  فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شد که از نظر تعداد نسبت به سال قبل آن رشد ۳۳ درصدی دارد.

محمد شریف گلچین  ارزش این پرونده‌ها را بیش از ۲ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در استان از نظر ارزش هم رشد ۲۳ درصدی نسبت به سال قبل آن دارد.

وی عنوان کرد: سال گذشته در زمینه قاچاق کالا و ارز در استان سه هزار و ۷۰۲ نفر دستگیر شدند که تعداد متهمان رشد ۳۳ درصدی دارد.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی بیان کرد: سال گذشته همچنین یک پرونده سازمان یافته قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شد که نسبت به سال قبل‌تر کاهش ۵۰ درصدی دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۳۴۶ خودرو در زمینه قاچاق کالا و ارز در استان توقیف شده که نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد ۷۵ درصدی دارد، بیان کرد: همچنین در این مدت هزار و ۸۹۵ دستگاه خودروی شوتی در استان توقیف شده که رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل‌تر دارد.

گلچین گفت: در این مدت چهار میلیون و ۳۷۸ هزار و ۷۲۲ لیتر فرآورده نفتی قاچاق در خراسان جنوبی کشف شد که نسبت به سال قبل‌تر رشد ۱۸ درصدی دارد.

وی عنوان کرد: سال ۱۴۰۲ در استان ۲۱۱ راس دام سنگین و سه هزار و ۱۱۰ راس دام سبک قاچاق کشف شد که تعداد دام سنگین رشد ۳۱۴ درصدی و کشفیات تعداد دام سبک هم کاهش ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل‌تر دارد.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی از رشد ۱۱۴ درصدی کشفیات طیور در استان در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: همچنین در سال قبل کشفیات مشروبات الکی ۲۸۸ درصد، لوازم خانگی هزار و ۸۶۱ درصد و لوازم آرایشی و بهداشتی هم ۳۳۱ درصد افزایش داشته است.