🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: رتبه استان خراسان جنوبی در اجرای موفق طرح نهضت ملی مسکن، نباید در مرحله تسهیلات متوقف شود.
؛ علیرضا عباس‌زاده در شورای مسکن استان اظهار کرد: اکنون طرح نهضت ملی مسکن به عنوان مهمترین پروژه دولت سیزدهم و نیاز اساسی مردم در حال انجام است.
🔹وی با اشاره به روند پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن گفت: علاوه بر بانک مسکن، بانک ‌های ملت، ملی، صادرات، تجارت و اخیراً هم بانک رفاه کارگران، متولی پرداخت تسهیلات هستند که با ایجاد شرایط و زیرساخت های لازم در مدار واگذاری تسهیلات مسکن قرار گرفته اند.
🔹معاون استاندار متذکر شد: با توجه به تعهدی که نسبت به نهضت ملی مسکن داریم باید در سال ۱۴۰۳ هم با همان سرعتی که در بخش‌های واگذاری زمین، آماده‌سازی زمین و ساخت جلو می‌رویم، بحث اعطای تسهیلات هم شتاب بگیرد.
🔹عباس زاده از بانک‌های متولی پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در استان خواست تا کمک کنند روند اجرای این طرح، جدی و پیشتاز باشد، سپس افزود: باید با همراهی بانک‌های عامل این روند در سال جدید تسریع شود.
🔹وی با اشاره به کاهش اقساط وام دو سال اول طرح نهضت ملی مسکن، افزود: مقرر شده اقساط ماهانه تسهیلات نهضت ملی مسکن در دو سال ابتدایی بازپرداخت به ۵ میلیون تومان کاهش پیدا کند و پس از دو سال نیز اقساط وام به‌ صورت پلکانی دریافت خواهد شد.
🔹معاون استاندار در ادامه عملکرد انبوه‌سازان خراسان جنوبی در طرح نهضت ملی مسکن را خوب ارزیابی کرد و آن را الگویی مناسب برای کل کشور دانست.
🔹عباس زاده با بیان اینکه ساخت مسکن توسط انبوه سازان طبق قرارداد در حال اجراست، اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه سایت نهضت ملی مسکن شهر بیرجند همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) در ماه مبارک رمضان با همکاری انبوه‌سازان آغاز خواهد شد.
🔹وی از عملکرد خوب شرکت گاز استان در گازررسانی به طرح نهضت ملی مسکن قدردانی کرد و از شرکت آب و برق هم خواست تا با جدیت بیشتری پای کار بیاند و زیرساخت‌های مورد نیاز را تأمین کنند.
🔹به گفته وی؛ در سند توسعه نهبندان و سربیشه، ۴۰ میلیارد تومان برای آبرسانی و ۱۲ میلیارد تومان هم برای تأمین زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن مصوب شده که باید آن را احیا کنند تا این ظرفیت از دست نرود

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور