مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ایجاد خانه خلاق فرهنگ، هنر و رسانه در استان خبر داد و اظهار کرد: با راه اندازی این مکان به دنبال این هستیم که ظرفیتی ایجاد کنیم تا اتصال بین بستر مربوط به میراث فرهنگی یعنی فضا و جوانان خلاق برقرار شود.
، علی فرخنده  در جلسه برنامه ریزی برای تاسیس کارخانه چادر مشکی در استان که با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، با بیان اینکه اگر قرار است در حوزه حجاب و عفاف اقدامی موثر انجام شود باید به سرچشمه ها بپردازیم، گفت: اگر پوشاک و محصولاتی خوب و متناسب با هویت ایرانی، اسلامی در اختیار مصرف کننده قرار دهیم، کاری زیربنایی انجام داده ایم.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی با بسترسازی دولت و بخش خصوصی ظرفیت ایجاد کارخانه چادر مشکی را دارد؛ اظهار کرد: در صورت راه اندازی این کارخانه، خراسان جنوبی قطب دوم تولید چادر مشکی در سطح کشور خواهد بود.
فرخنده با بیان اینکه علی رغم اینکه خراسان جنوبی دارای ظرفیتی غنی در حوزه میراث فرهنگی است، از ساختمان ها و فضاها به طور بهینه استفاده نمی شود، گفت: نیاز است با همکاری جمعی از نخبگان اهل ایده و آگاه به تاریخچه استان، ظرفیت هایی که هویت ما را تثبیت می کند، با استفاده از زبان و ادبیات روز تولید کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ایجاد خانه خلاق فرهنگ هنر و رسانه در استان خبر داد و اظهار کرد: با راه اندازی این مکان به دنبال این هستیم که ظرفیتی ایجاد کنیم تا اتصال بین بستر مربوط به میراث یعنی فضا و جوانان خلاق برقرار شود.
بنا به گفته وی بازارچه زندگی بهشتی که بستر ارائه محصولات فرهنگی و پوشاک متناسب با هویت اسلامی، ایرانی است در شهرستان های بیرجند، فردوس، طبس، قاین و نهبندان راه اندازی می شود.
سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور هم در این جلسه بیان کرد: کیفیت تولید و استفاده از پارچه مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار است که می طلبد در تولید پوشاک به ویژه چادر مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: بدون شک تولیدات با کیفیت، توجه بازار های داخلی و خارجی را به خود جلب می کند و تولیدکنندگان نه تنها دغدغه فروش ندارند؛ بلکه می توانند تولید مازاد بر نیاز داخل هم داشته باشند.
امامی با بیان اینکه می توان با تامین تسهیلات برای موسس و مالک خصوصی، در زمینه حمایت از این قشر گام برداشت، گفت: روند اخذ مجوز برای تاسیس کارخانه چادر مشکلی در خراسان جنوبی را تسهیل می کنیم.
جواد اشرفی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی هم در این جلسه برای حمایت از ایجاد بازارچه های زندگی بهشتی، خانه خلاق و تاسیس کارخانه چادر مشکی اعلام آمادگی کرد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور