مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: ۲ هزار و ۶۸۲ اتاق و سوئیت در استان با ظرفیت بیش از ۲۷ هزار نفر آماده خدمات‌دهی به مسافران نوروزی است.

هادی شاهوردی روز یکشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان، اظهار کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی اقدامات و اطلاعات خود را در خصوص طرح‌های نوروزی در سامانه جانا بارگذاری کنند.

وی با بیان اینکه تعداد پروازهای استان در ایام نوروز امسال نسبت به سال قبل ۱۹۰ درصد رشد داشته است، بیان کرد: در ایام نوروز سال گذشته به ۲۰۷ مورد پرونده تخلف رسیدگی شده که رشد قابل توجهی داشته است و همچنین بازرسی‌های از مراکز عرضه کالا و خدمات استان در این مدت از رشد ۸۱۶ درصدی برخوردار بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از راه‌اندازی ۲۳ مورد استراحتگاه‌های موقت بین راهی در نوروز امسال در استان خبرداد و گفت: باید در راستای کاهش تصادفات استان اقدامات قابل توجهی انجام شود چرا که در صورت افزایش تصادفات سایر خدمات ستاد اجرایی زیر سوال خواهد رفت.

شاهوردی با اشاره به تشکیل ستاد خدمات سفر در شهرستان‌های ۱۱ گانه استان و برگزاری کمیته‌های ۱۲ گانه ستاد اجرایی استان، افزود: ۵۰۸ غرفه بازارچه‌ صنایع دستی در کل استان برای نوروز امسال پیش‌بینی شده‌ است.

وی ۱۴۱ واحد تاسیسات گردشگردی با بیش از ۹۸۱ اتاق و اسکان ۲ هزار و ۹۴۵ نفر، ۴۰ بقعه با ۱۴۱ سوئیت، ۱۱۰ سوئیت تحت نظارت آستان قدس رضوی، ۱۲۳ آموزشگاه با ۸۶۰ کلاس درس و ۴۰ کمپ موقت با ظرفیت تقریبی حدود ۲۰ هزار نفر را از جمله ظرفیت‌های استان برای اسکان مسافرین نوروزی اعلام کرد.

شاهوردی با بیان اینکه دو و سوم افرادی که در نوروز سال گذشته در استان اسکان یافته‌اند در کمپ‌های موقت بوده‌اند، بیان کرد: شهرداری‌ها حتما دقت لازم را بکارگیرند که فضای کمپ‌های موقت برای اسکان مسافرین نوروزی مناسب باشد.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور