🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: رئیس جمهور، روند پیشرفت راه آهن خراسان جنوبی را به طور جدی پیگیری می کنند.
جواد قناعت در گفتگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد: در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های کلان ریلی و ترانزیتی کشور با حضور رئیس جمهور، وضعیت پروژه‌ راه آهن خراسان جنوبی به طور ویژه ارزیابی شد.
🔹وی تصریح کرد: در این جلسه بر تسریع در روند اجرای پروژه راه آهن زاهدان – بیرجند – مشهد تأکید شد.
🔹به گفته وی؛ رئیس جمهور در این جلسه به جایگاه راه آهن زاهدان – مشهد – بیرجند در توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد.
🔹استاندار با اشاره به گزارش جامعی که وزیر راه و شهرسازی در این جلسه ارائه کرده، اظهار داشت: آیت الله رئیسی، وزیر راه و شهرسازی را مأمور کرد تا با همکاری و مشارکت معاونت حقوقی ریاست جمهوری، اقدامات لازم را برای تسریع در اجرای پروژه‌ بیرجند- یونسی انجام دهد.
🔹قناعت خاطرنشان کرد: در این جلسه بر اهتمام حوزه های متولی در تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه راه آهن استان نیز تأکید شد.
🔹وی با اشاره به گزارشی که از وضعیت پروژه راه آهن استان در این جلسه ارائه کرده، تصریح کرد: ۱۳ پیمانکار برای اجرای قطعات پروژه راه آهن زاهدان – بیرجند – مشهد در محدوده استان، تعیین شده اند تا روند اجرای کار شتاب بگیرد.
🔹به گفته وی؛ بلافاصله بعد از آغاز عملیات اجرایی راه آهن با حضور رئیس جمهور در شهریور امسال این ابر پروژه در خراسان جنوبی فعال شده است.
🔹استاندار با بیان اینکه مطالعات مربوط به همه قطعات راه آهن در سطح استان توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور انجام شده، اظهار داشت: امیدواریم با تأکید شخص رئیس جمهور و رفع موانع از مسیر تأمین منابع مالی این پروژه، شاهد سرعت بیشتر در روند اجرای کار باشیم.
🔹قناعت خاطرنشان کرد: راه آهن از مهمترین طرح‌های زیرساختی خراسان جنوبی است که ارزش ملی و فراملی دارد.
🔹وی با تأکید نقش راه آهن در توسعه ارتباطات و تجارت بین الملل، تصریح کرد: طول راه‌ آهن زاهدان – بیرجند – مشهد ۹۱۰ کیلومتر است که ۴۳۲ کیلومتر یعنی حدود ۵۰ درصد آن در جغرافیای استان خراسان جنوبی واقع شده است.
🔹به گفته وی؛ پروژه راه آهن که از مطالبات و درخواست‌های به حق مردم خراسان جنوبی است و سال‌ها معطل مانده به نگاه ویژه رئیس جمهور در دولت سیزدهم شتاب تندی گرفته است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور