🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: دولت سیزدهم در تأمین زیرساخت های خراسان جنوبی، اقدامات شایسته‌ای داشته است.
، جواد قناعت  در آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد، اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی بسیار ممتاز و خاص است که مردمی متدین، انقلابی و همسو با نظام اسلامی دارد.
🔹وی با اشاره به حضور با بصیرت و معنادار مردم استان در صحنه‌های مختلف حمایت از نظام اسلامی و در انتخابات‌ ها گفت: مردم این استان همیشه در درصد مشارکت در انتخابات رتبه‌های بالا را به خود اختصاص دادند و سال قبل هم با وجود سرمای هوا اما پای صندوق رأی آمدند و خراسان جنوبی رتبه دوم کشوری در درصد بالای مشارکت را کسب کرد.
🔹استاندار با اشاره به عقب‌ماندگی‌های زیرساختی در این استان، تصریح کرد: در دولت سیزدهم بیشترین هدف‌گذاری برای تأمین زیرساخت‌ها از جمله راه آهن بود.
🔹قناعت ادامه داد: پروژه راه‌آهن چابهار – زاهدان – بیرجند – مشهد ۹۱۰ کیلومتر است که از این مقدار ۴۳۲ کیلومتر آن در خراسان جنوبی قرار دارد و اجرای طرح ریلی استان در ۱۵ قطعه تعریف شده است.
🔹وی گفت: در حال حاضر ۱۲ قطعه این پروژه ریلی فعال می‌باشد و در فاز نخست هزار میلیارد تومان آن تأمین شده است.
🔹استاندار با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان، افزود: در مهر یا آبان‌ماه سال ۱۴۰۳ این پروژه وارد فاز چهارم یا همان لوله‌گذاری می‌شود.
🔹وی گفت: پایان سال ۱۴۰۴ شاهد انتقال آب دریای عمان به خراسان جنوبی خواهیم بود که در این پروژه در فاز اول میزان آبی که به استان داده خواهد شده ۶۰ میلیون متر مکعب در سال است.
🔹قناعت در ادامه احیای واحدهای راکد تولیدی و طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم اشاره کرد و بیان داشت: فاز اول پروژه انتقال گاز از دو راهی دشتک- زابل به نهبندان و سربیشه نیز هفته دولت ۱۴۰۳ افتتاح خواهد شد.
🔹استاندار در پایان تأکید کرد: همه این اقدامات با همدلی، یکصدایی و انجام کار تیمی و همراهی خوب نماینده ولی فقیه و دستگاه قضایی در استان محقق شده است.
🔹شایان ذکر است؛ در این آیین از خدمات حجت‌الاسلام و المسلمین علی موحدی‌راد رئیس کل سابق دادگستری قدردانی و محمدجعفر عبدالهی به عنوان رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی معرفی شد.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور