استاندار خراسان جنوبی در پیامی از آحاد مردم برای حضور گسترده و پرنشاط در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری دعوت کرد.

در پیام جواد قناعت که روز پنجشنبه منتشر شد، آمده است: ملت بصیر و آگاه ایران طی ۴۵ سال گذشته با یقین به آیه شریفه “إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّی یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم” و با پذیرش حقانیت نظام، هر بار پرشورتر از قبل در انتخابات مختلف شرکت کرده و با تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل (رضوان الله تعالی علیه)، منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و خون پاک شهدا، رای همراهی خود به جمهوری اسلامی را در صندوق تعیین سرنوشت کشور انداخته‌اند.

اینجانب با قدردانی از تلاش‌های مجریان، ناظران و بازرسان معزز که با بی‌طرفی کامل تمهیدات لازم را برای برگزاری انتخاباتی امن و در عین سلامت اندیشیده‌اند، نامزدهای محترم و هواداران بزرگوارشان که اصول اخلاقی را در زمان تبلیغات مدنظر داشته‌اند، رسانه‌ها، احزاب و گروه‌های سیاسی که وظیفه خطیر آگاهی بخشی را به عهده داشته و دارند و نیز مردم عزیز خراسان جنوبی که این عرصه را هم فرصتی برای حضور و همگامی می‌دانند، امیدوارم در این دوره نیز بتوانیم همچون گذشته با حضور گسترده و پرنشاط پای صندوق‌های رای، برگ زرین دیگری به افتخارات استان بیفزاییم و خراسان جنوبی این بار هم با قرار گرفتن در صدر جدول مشارکت‌ها، از دیگر استان‌ها پیشی بگیرد، ان‌شاء‌الله.

همچنین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با صدور پیامی مردم را به حضور پرشور در انتخابات ۱۵ تیر فراخواند.

اطلاعیه و فراخوان عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با این آیه «إنَّ اللهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَماناتِ إلی أَهْلِها…» همانا خداوند فرمانتان می‌دهد که امانت‌ها را به اهلش بسپارید، شروع شده و در ادامه آمده است: انتخابات مظهر مردم سالاری و از مهمترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و زمینه ساز مشارکت همه جانبه مردم در تعیین سرنوشت است.

در ادامه این پیام آمده است: مردم آگاه و همیشه در صحنه خراسان جنوبی همگام با ملت نجیب ایران با بررسی شاخص‌های اصلح و به منظور تجدید بیعت با آرمان‌های والای امامین انقلاب و شهدای والامقام با مشارکت حداکثری در انتخابات پانزدهم تیرماه و انتخاب رئیس جمهوری شایسته، زمینه ساز تشکیل دولتی مقتدر و توانمند خواهند شد.

شورای هماهنگی تبلیغات‌ اسلامی خراسان جنوبی از عموم مردم شریف استان دعوت می‌کند با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای، از اولین ساعات آغاز رای گیری حماسه‌ دیگری را خلق کرده و مانند انتخابات مرحله اول نام پرآوازه خراسان جنوبی را در صدر فهرست حماسه آفرینان ثبت کنند، ان‌شاءالله این مدال افتخار را مجددا نصیب این استان انقلابی و ولایی نمایند.

انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در پی شهادت  هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت امسال، برای انتخاب نهمین رییس جمهور روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ با حضور چهار نامزد در سراسر کشور برگزار شد اما هیچ یک از نامزدها موفق به کسب اکثریت مطلق آرا نشدند.

براساس اعلام ستاد انتخابات کشور، مسعود پزشکیان با ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رای و سعید جلیلی با ۹ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۲۹۸ رای به دور دوم انتخابات راه یافتند که روز جمعه ۱۵ تیر ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

استان خراسان جنوبی در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت ۶۴.١۵ درصد رتبه اول را در کشور از آن خود کرد و در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری (۱۴۰۰) نیز اول شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور