نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم آگاهی‌بخشی به جامعه با محتوای کارشناسی و اولویت‌شناسی، گفت: دشمن دست روی قضیه بی‌‌حجابی و بی‌عفتی گذاشته که در حال سرایت است لذا باید جلوی سرایت این منکر را در جامعه بگیریم.

 آیت الله سید علیرضا عبادی  در جلسه شورای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: ما این توطئه عظیم را هم در پای سایر گزینه‌هایی می‌گذاریم که همواره دشمن اعلام کرده که همه گزینه‌ها را روی میز دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی ایران تنها آن کاری را انجام نداده که نتوانستند، تصریح کرد: این را هم نخواهند توانست چون از سویی قانون شرع مقدس و از سویی هم قانون کشور است و  در هیچ کجای دنیا به فرد و جریانی اجازه نمی‌دهند که بدون هیچ مقدمه‌ای قانونی را ندیده بگیرد و زیر پا بگذارد.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه عناصر وابسته به بیگانه و منحرفین و افراد جاهلی که حقیقت برای آنان نمایان نیست با هم مختلط هستند، افزود: در فتنه ۸۸ مردم دنبال مسئله انقلاب بودند و در یک انتخابات کاندیدا داشتند اما بیگانه آمد اینها را با هم مخلوط کرد و فتنه عظیمی ایجاد کرد و حدود هشت ماه طول کشید که کسانی که به بیگانه وابسته بودند از کسانی که فریب خورده بودند جدا شدند و مردم حماسه ۹ دی را خلق کردند.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: اکنون با شناسایی کسانی که به نحوی(سیاسی، فرهنگی یا مزدوری و جاسوسی) وابسته به دشمن هستند باید بدون هیچ مراعاتی برخورد قاطعانه شود چون دشمن هستند و می‌خواهد آسیب برساند.

وی با بیان اینکه کسانی که با نادانی و عدم توجه و کم‌تجربگی و امور نفسانی در این چاله می‌افتند با اشکال مختلف و لازم باید آگاهی کافی به آنها داده شود که دنبال کی و چی می‌روند، افزود: اگر بنا است این آگاهی انجام شود و فرمایشات رهبر معظم انقلاب بر زمین نماند باید اولویت‌شناسی و محتوای کارشناسی تحت عنوان کلاس‌های آموزشی در نظر گرفته شود و اعتباراتی در این زمینه تصویب شود و از حالت بی‌تفاوتی خارج شویم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر جامعه واقعا ناآگاهی‌هایی دارد باید واحدهای خاص آموزشی برای آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه علمیه تأمین شود و به وسیله انسان‌های واجدالشرایط به آنها القا شود و مسئولان هم در اجرای قانون کوتاهی نکنند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه توطئه دشمن زوایای مختلفی دارد و باید هر یک از زوایه‌ای ورود پیدا کنیم و به دشمن فرصت ندهیم که فرزندان ما را گمراه کنند، افزود: این موضوعی که دشمن با کارشناسی عمل می‌کند از نوع انحرافاتی است که مثل ویروسی مسری یا شعله آتشی است که فراگیر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از گناه‌ها و لغزش‌های به گونه‌ای است که اگر فسادی دارد فساد در آن مورد خاص خلاصه می‌شود و به جایی دیگر سرایت نمی‌کند، تصریح کرد: اما ترویج بی‌حجابی همراه با هوای نفس و تبلیغات و انواع احساسات است که در جامعه سرایت می‌کند.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: دشمن دست روی قضیه‌ای گذاشته که در حال سرایت است لذا هم باید جلوی سرایت را بگیریم و هم جاهای از دست رفته را تصرف کنیم و در اختیار خود مردم قرار دهیم و جالب اینجاست که با همین مضمون و هشدار در حدیث رسول اکرم(ص) آمده است« چگونه خواهید بود آنگاه که زنانتان فاسد و جوانانتان تبهکار گردند؛با این حال امر به معروف و نهى از منکر را ترک گوئید؟!عرض شد:آیا این گونه خواهد شد اى رسول خدا؟!فرمود:آرى و بدتر از این هم،چگونه باشید آنگاه که أمر به منکر و نهى از معروف کنید؟!عرض شد:اى رسول خدا این گونه خواهد شد؟!فرمود:آرى و بدتر از این هم،چگونه خواهید بود آنگاه که معروف را زشت،و منکر را نیکو دانید؟!»

دشمن با ترویج بی حجابی به دنبال تضعیف جایگاه زن و خانواده است

آیت الله عبادی با اشاره به تلاش دشمنان برای اینکه زن‌ها را از جایگاه مقدس و مادر بودن در جامعه بشری و تربیت و ارزش‌های بزرگ فرهنگی پایین بیاورند و او را فاسد کنند و اثر مستقیم آن بر نسل جوان خواهد بود، افزود: این توطئه‌ای که بعد از ۱۴۰۰ سال البته دنیا را هم خراب کرده اکنون به ایران رسیده است.

وی با بیان اینکه ایده هر جامعه و کشور و مکتبی بر عهده جوان است حالا اگر این پایگاه اصلی قدرت اجرایی صحیح یک کشور فاسد شود چرخ‌های پیشرفت کشور می‌خوابد و خوبی‌ها به فراموشی سپرده و بدانگاری می‌شود، تصریح کرد: با فساد جوان و زنان و راکد شدن تبلیغات برای فرهنگ صحیح اسلامی و انسانی در نتیجه دشمن علیه کارهای خوب و برای انجام کارهای بد تبلیغات می‌کند و تا جایی کار پیش می‌رود که ذهن‌ها مسخ می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه فروپاشی خانواده‌ها و رواج بی‌محبتی‌ها و قطع شدن نسل فرزندان را از آثار بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و گفت: همه ما مسئول هستیم و حتی اگر یک فرد بخاطر کوتاهی ما گمراه بماند ما هم در گمراهی او سهم داریم چون ما مسئولیت پذیرفتیم.

آیت الله عبادی با تأکید بر صدور فرهنگ ارزش‌ها در سطح دنیا بیان کرد: امروزه بسیاری از زن‌های کشورهای غربی بعد از این همه آسیب‌هایی که دیدند اکنون هشدار می‌دهند که تنها در خیابان نروید والا امنیت ندارید و گرایش به حجاب پیدا کردند حالا دشمن در اینجا می‌خواهند از نو بی‌حجابی و بی‌عفافی را گسترش دهند و با سلب امنیت و شخصیت به مقام و جایگاه مقدس زن و مادر را آسیب بزنند که نباید بگذاریم دشمن در این زمینه موفق شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور