رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی گفت: ماموران انتظامی ۲ سارق و سه نفر مالخر محتویات داخل خودرو و ساختمان های نیمه ساز را دستگیر کردند که در این زمینه ۱۹ فقره سرقت در شهرستان بیرجند کشف شد.

 سرهنگ”کاظم صادقی” در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو و ساختمان‌های نیمه ساز در سطح شهرستان بیرجند، بررسی موضوع و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی، موفق به شناسایی ۲ سارق شدند و طی عملیاتی غافگیرانه آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ صادقی با بیان اینکه متهمان در بازجویی‌های پلیسی به ۱۹ فقره سرقت محتویات داخل خودرو و ساختمان های نیمه ساز اعتراف کردند؛ تصریح کرد: با توجه به اظهارات متهمان دستگیر شده، سه مالخر که اقدام به خرید لوازم سرقتی می‌کردند شناسایی و توسط پلیس دستگیر شدند.

وی بیان کرد: مأموران در این خصوص پنج متهم را دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ صادقی به شهروندان توصیه کرد، برای پیشگیری از سرقت به توصیه و هشدارهای پلیسی توجه داشته و در صورت اطلاع از هر گونه سرقت و یا تردد افراد مشکوک و ناشناس مراتب را بلافاصله به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور