🔹رئیس هیأت بررسی تبلیغات انتخابات خراسان جنوبی گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید امکانات تبلیغاتی خود را به هیأت بررسی تبلیغات انتخابات اعلام کنند.
عباسعلی ملکی با بیان این مطلب در سومین نشست هیأت استانی بررسی تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: طبق قانون باید امکانات تبلیغاتی دستگاه‌های اجرایی به این هیأت معرفی شوند تا این فرصت ها در اختیار نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
🔹رئیس هیأت بررسی تبلیغات انتخابات استان اظهار داشت: این هیأت در راستای تحقق عدالت تبلیغاتی، ایجاد فضای رقابتی و ساماندهی تبلیغات انتخاباتی شکل گرفته است.
🔹ملکی با بیان اینکه امکانات تبلیغاتی دستگاه ها باید به طور مساوی و عادلانه در اختیار داوطلبان قرار گیرد، تصریح کرد: فرمانداران و بخشداران استان نیز فهرست مکان‌های مجاز تبلیغاتی دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی را برای تأیید نهایی به هیأت بررسی تبلیغات انتخابات اعلام کنند.
🔹وی با بیان اینکه هیأت استانی بررسی تبلیغات برای نخستین بار و به منظور نظارت بر تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی شده، افزود: اجرای دستورالعمل هیأت اجرایی مرکزی در خصوص تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی، برنامه‌ریزی و اجرای مقررات لازم جهت برخورداری نامزدها از فرصت برابر استفاده از امکانات تبلیغاتی دستگاه‌های دولتی و عمومی، مراقبت بر جرائم تبلیغاتی و نیز جلوگیری از هرگونه استفاده غیر قانونی از امکانات و اموال عمومی و دولتی و فعالیت‌های تبلیغات انتخاباتی غیرقانونی از سوی مسئولان و کارکنان و اعلام به مراجع صالح قضایی از وظایف این هیأت می‌باشد.
🔹شایان ذکر است؛ فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، هشت روز قبل از روز اخذ رأی (مرحله اول و دوم) آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از روز اخذ رأی ادامه خواهد داشت و هرگونه اقدام خلاف موضوع فوق تخلف محسوب می‌شود.
🔹انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور