فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: در یک سال گذشته ۲۶ طرح مقابله با قاچاق کالا، توزیع و حمل آن در استان به مرحله اجرا درآمده و بیش از ۲ هزار و ۶۳۰ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف شده است.

سرهنگ حسن شجاعی نسب  در حاشیه مراسم امحای هزار و ۳۰۰ تن انواع کالای قاچاق که به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: قاچاق کالا یکی از معضلات تولید ملی بوده و از مضرات اشتغال در کشور است که می‌تواند سلامت جسم و روان مردم جامعه را دچار مشکل کند.

وی افزود: یکی از ماموریت‌های ذاتی و تکلیفی پلیس در مجموعه انتظامی کشور همچنین استان خراسان جنوبی مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا بوده و امید است پلیس با همه توان بتواند خدمات مناسبی را ارائه دهد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه مقابله مستمر با قاچاق کالا در دستور کار پلیس بوده است تصریح کرد: در اجرای طرح‌های مبارزه با کالای قاچاق در یک سال گذشته سه هزار و ۸۰۹ نفر که در رابطه با حمل کالای قاچاق فعالیت داشتند، دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

وی گفت: در این مدت ۴۷ هزار و ۸۴۷ دستگاه انواع لوازم خانگی قاچاق و ۱۴۰ هزار قطعه طیور قاچاق در استان خراسان جنوبی کشف شده است.

سرهنگ شجاعی نسب ادامه داد: همچنین بیش از چهار میلیون و ۹۲۳ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی کشف شده که با تلاش ماموران جان برکف پلیس، از خروج این سرمایه ملی از کشور جلوگیری به عمل آمده است.

وی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در یک سال گذشته را بیش از ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مبارزه و مقابله جدی با قاچاقچیان کالا ادامه دارد و نشان از عزم جدی و حرکت نو در ناامن سازی محیط برای قاچاقچیان و ایجاد محیط امن و با آرامش برای مردم است.

همزمان با امحای سراسری هزار و ۳۰۰ تن کالای قاچاق در کشور بیش از یک تن کالای قاچاق کشف شده در خراسان جنوبی امحا شد.